IV NIEDZIELA WIELKANOCY 3 maja 2020 r.

  1. Dzisiaj w IV Niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Z racji pierwszej niedzieli, po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Msza św. o 17.00 będzie transmitowana w Internecie.
  2. Środa, 6.05., święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo majowe i modlitwy do MB Gajowskiej z racji pierwszej środy miesiąca.
  3. Czwartek, 7.05., pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo majowe i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
  4. Piątek, 8.05., uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Nabożeństwa majowe w kościele po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do odprawiania nabożeństw majowych w rodzinach i małych grupach sąsiedzkich, zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. Zachęcamy również do modlitwy przy grocie w naszym „Różańcowym gaju”, choć prace remontowe nie zostały jeszcze zakończone.
  6. Przypominamy, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 11 osób, ale na zewnątrz kościoła, na zasadach ogólnych, czyli mając zasłonięte usta i nos oraz zachowując dystans min. 2 m między osobami, może przebywać więcej osób. Dlatego też przed kościołem zostały ustawione dodatkowe ławki, a główne drzwi kościoła, jeśli tylko pozwalają na to warunki atmosferyczne, pozostają otwarte. W przedsionku kościoła może przebywać tylko jedna osoba. Bardzo prosimy przychodzących do kościoła o zgodne z prawem zasłanianie ust i nosa. Jest to nie tylko wypełnienie przepisu państwowego, ale nade wszystko przykazania miłości bliźniego. „Kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi”. 1J 4,20.
  7. Wejście do kościoła tylko przez zakrystie 10 min. przed Mszą św.
  8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Kupujmy prasę katolicką, by pogłębić naszą wiedzę religijną, jak również, by uchronić wydające je podmioty przed bankructwem.
  9. W plebańskim sadzie nad górnym parkingiem zostały przygotowane ścieżki do aktywności fizycznej. Zachęcamy do korzystania z nich.