X NIEDZIELA 7 czerwca 2020 r.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

  1. Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Czwartek, 11.06., Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Program uroczystości:

7.30 – Msza św. w kościele

9.30 – różaniec przy ołtarzu polowym na plebańskiej łące

10.00 – nabożeństwo czerwcowe

10.30 – Msza św. koncelebrowana polowa i procesja do czterech ołtarzy wokół łąki

17.00 – Msza św. w kościele

(Nie będzie Mszy św. o 9.30 i 11.30)

  1. Na plebańskiej łące, zgodnie z planem umieszczonym na stronie internetowej, zostanie przygotowanych 6 sektorów o powierzchni 450 m2 z przeznaczeniem na 100 osób każdy. Ze względów sanitarnych prosimy o przestrzeganie tego limituWejście do sektorów środkową alejką. Do dyspozycji uczestników liturgii pozostają również alejki w plebański sadzie jak i pozostała część łąki od ul. Akacjowej, gdzie będzie znajdował się też ToiToi. Warto mieć ze sobą składany stołeczek lub matę do siedzenia, parasol oraz wodę do picia. Parking górny będzie tylko częściowo dostępny. Prosimy korzystać również z parkingu przy cmentarzu. Wszyscy uczestnicy pozostają na swoich miejscach przez całą uroczystość. W procesji do czterech ołtarzy, która przejdzie wokół sektorów, biorą udział tylko kapłani i asysta. Prosimy chętnych o zgłaszanie się do asysty procesyjnej, zwłaszcza dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia dzwoneczkami. Komunia św. będzie udzielana w poszczególnych sektorach wzdłuż środkowej alejki. Od piątku 12.06 do piątku 19.06 po wieczornej Mszy św. codzienna procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  2. Serdeczny Bóg zapłać za wczorajsze piękne przygotowanie łąki i wielka prośba o pomoc w ustawieniu ołtarzy oraz wyznaczeniu i oznakowaniu sektorów w środę, 10.06., po wieczornej Mszy św. Do rozłożenia ołtarzy potrzeba kilka osób z wkrętarkami z końcówką krzyżową oraz poziomicą, zaś do wytyczenia sektorów też klika osób z taśmą mierniczą 30 m i siekierkami. Ołtarze, paliki i taśma znakująca są przygotowane.
  3. Została wznowiona, zarządzona przez abpa Marka Jędraszewskiego, codzienna cicha adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed wieczorną Mszą św., jako wyraz naszej wielkiej wdzięczności za dar Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II Wielkiego, z okazji 100-lecia jego urodzin. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
  4. Przez cały czerwiec, po Mszy św. wieczornej będziemy odmawiać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. Codziennie o 20.30 przy grocie odmawiany jest różaniec. Serdecznie zapraszamy. Zachęcamy również by zgłaszać się do jego prowadzenia. Docelowo będzie grafik na stronie internetowej kto w danym dniu prowadzi różaniec.
  6. Środa, 10.06., 19.00 zbiórka dla ministrantów i lektorów przed Bożym Ciałem.