XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 26 lipca 2020 r.

  1. Dziś po każdej Mszy św. na obu parkingach poświęcenie pojazdów. Wzorem lat ubiegłych przy okazji poświecenia pojazdów, zbiórka ofiar na paliwo dla pojazdów misji ks. Wojciecha Kościelniaka w Kiabakari.
  2. Wtorek, 28.07., różaniec przy grocie poprowadzą rowerzyści. Zachęcamy, aby przyjechać w tym dniu na różaniec na rowerach w ramach mini pielgrzymki. Zachęcamy również do włączania się w modlitwę różańcową przy grocie w inne dni i do wpisywania się na listę prowadzących na sierpień.
  3. Sobota, 1.08., pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie. Różaniec odmawia Róża MB Gajowskiej.
  4. Niedziela, 2.08., pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30.
  5. Tegoroczny sierpień pragniemy przeżyć w duchu wdzięczności Bogu za setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, dzięki której Polska zachowała niepodległość, a jednocześnie uratowała Europę przed bolszewicką bezbożną ideologią. Pamięć o zwycięzcach z 1920 roku to nasz patriotyczny obowiązek, a także powód do dumy i do gorliwej walki z wadami narodowymi i z tym wszystkim, co osłabia Polskę – czytamy w Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień – miesiąc abstynencji. Tekst apelu na stronie internetowej i na Facebooku.
  6. Kongregacja ds. Duchowieństwa opublikowała instrukcję „Nawrócenie duszpasterskie wspólnoty parafialnej w służbie misji ewangelizacyjnej Kościoła”. Zachęcamy do lektury. Tekst również został zamieszczony na stronie internetowej i na Facebooku parafialnym.
  7. Ksiądz prałat Ryszard Luber, dyrektor Domu Księży Chorych w Krakowie – Swoszowicach poszukuje osoby chętne do pracy w kuchni i do opieki księży chorych. Kontakt do Dyrektora: kom. 600 097 725. Więcej o Domu Księży chorych w artykule z okazji 40-lecia jego istnienia, także zamieszczonym na stronie internetowej i na Facebooku.
  8. Naszej Pani Zakrystiance z okazji imienin składamy najserdeczniejsze życzenia.