XX NIEDZIELA ZWYKŁA 16 sierpnia 2020 r.

  1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu w Libanie. Razem z modlitwą łączymy ofiarę zbieraną do puszek przed kościołem, przeznaczoną za pośrednictwem Caritas Polska na rzecz dotkniętych cierpieniem.
  2. O 14.00 na parkingu górnym zbiórka rowerzystów, którzy chcą pojechać na wycieczkę do Dziekanowic. Wycieczka ma charakter nieformalny i każda osoba uczestnicząca odpowiada za swoje bezpieczeństwo, dzieci i młodzież zapraszamy z rodzicem lub opiekunem.
  3. Poniedziałek, 17.08., święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej i naszego pana Organisty, któremu składamy najlepsze życzenia imieninowe. Przy tej okazji przypominamy, że można zwrócić się do pana Organisty z indywidualną prośbą, by grał w tygodniu na Mszy św., której intencję zamówiliśmy.
  4. Sobota, 22.08., Mszy św. ku czci MB Gajowskiej o 7.00 będzie przewodniczył nowy proboszcz w Borku Fałęckim ks. Sławomir Kowalski, powierzając Pani Gajowskiej swoją posługę w nowej parafii. Parafia w Borku Fałęckim powstała w 1925 r. i jest najstarszą córką naszej parafii. Najmłodszą zaś córką jest parafia w Opatkowicach powstała w 1992 r. i też ma nowego proboszcza – ks. Adama Garlacza, który będzie przewodniczył Mszy św. ku czci MB Gajowskiej w sobotę, 29.08., o 7.00, również powierzając swoją proboszczowską posługę Pani Gajowskiej. Zachęcamy do uczestnictwa nie tylko w tych Mszach świętych, ale także w każdą sobotę o 7.00. Msza św. odprawiana jest w intencjach składanych w księdze intencji, która znajduje się w zakrystii.
  5. Otrzymaliśmy zgodę konserwatora na wycinkę uschniętych i niebezpiecznych drzew. Wielka prośba o usunięcie przed odpustem uschniętych drzew znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła.