XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 23 sierpnia 2020 r.

  1. Poniedziałek, 24.08., święto św. Bartłomieja, apostoła.
  2. Środa, 26.08., uroczystość NMP Częstochowskiej.
  3. Sobota, 29.08., Mszy św. ku czci MB Gajowskiej o 7.00 będzie przewodniczył nowy proboszcz w Opatkowicach ks. Adam Garlacz, powierzając Pani Gajowskiej swoją posługę w nowej parafii. O 10.00 Pierwsza Komunia św. dzieci ze szkoły w Gaju, a o 12.00 ze szkoły w Lusinie.
  4. Serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz poszkodowanych w Bejrucie w kwocie 3951,00 zł.
  5. Na cmentarzu obok kaplicy został ustawiony zniczomat przez fundację Viribus Unitis wspierająca niepełnosprawnych. Zniczomat ten jest obsługiwany przez osoby głuchonieme, które w ten sposób zarabiają na życie.
  6. Malowanie zakończyło remont przedsionka kościoła, klatki schodowej i schodów na chór oraz drzwi wejściowych. Koszt remontu to 47 tyś zł., o 12 tyś zł więcej niż zakładano. Wielkie dzięki za złożone ofiary, a szczególne podziękowania parafianom, którzy osobiście zaangażowali się w remont, dzięki czemu udało się przeprowadzić go systemem gospodarczym, co znacząco obniżyło koszty. Teraz czeka nas jeszcze wykonanie dokumentacji powykonawczej dla konserwatora, co będzie kosztowało 1500,00 zł. Na stronie internetowej fotorelacja ilustrująca zakres wykonanych prac.
  7. Bóg zapłać za ofiary składane na spłatę długu za zakup i montaż ogrzewania kościoła w 2018 r. Do spłacenia pozostało jeszcze niecałe 11 tyś. Również serdeczne podziękowania za ofiary na zapłatę za nagłośnienie zewnętrzne kościoła w kwocie 1400,00 zł. Pozostało do zapłaty 8900,00 zł.
  8. W tym roku przypadł termin 5. letnich przeglądów kościoła i plebanii oraz roczny przegląd kaplicy na cmentarzu. Koszt tych przeglądów wraz z kosztami przeglądów instalacji elektrycznej i gazowej to 5,5 tyś. zł. Pilnym zaleceniem pokontrolnym, gdy chodzi o kościół, jest doraźny remont konstrukcji na której zawieszone są dzwony, a docelowo jej wymiana na stalową. Gdy chodzi o plebanię, sprawą pilną jest wykonanie instalacji odgromowej. Polecamy te wydatki szczodrości parafian.