XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 27 września 2020 r.

  1. Dziś, 27.09., 14.00 pierwsze po wakacjach spotkanie Kręgu Rodzin czyli małżeństw z naszej parafii, które spotkają się zarówno w celu pogłębienia wiary, jak i towarzysko. Małżeństwa, które chciałyby dołączyć do Kręgu prosimy o kontakt z ks. Dominikiem.
  2. Wtorek, 29.09., święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  3. Czwartek, 1.10., rozpoczęcie nabożeństw różańcowych, w czasie których modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za dzieci i młodzież o katolickie wychowanie, za misje, za chorych i o pokój na świecie. Nabożeństwa różańcowe w kościele po Mszy św. wieczornej. Z racji pierwszego czwartku miesiąca różaniec w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne. Przypominamy, że w naszym kościele jest, zarządzona przez abpa Marka Jędraszewskiego, codzienna cicha adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed wieczorną Mszą św., jako wyraz naszej wielkiej wdzięczności za dar Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II Wielkiego, z okazji 100-lecia jego urodzin. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
  4. Piątek, 2.10., pierwszy piątek miesiąca. 17.00 – 17.50 możliwość spowiedzi. Ze względów sanitarnych spowiedź w babińcu i w zakrystii. Po różańcu litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. Sobota, 3.10., pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie. Różaniec odmawia Róża św. Joanny Beretty Molla. O 9.00 kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych. Informujemy, że warunkiem dopuszczenia do bierzmowania jest udział w minimum czterech spotkaniach sobotnich i zadanie egzaminu. Na Mszy św. o 18.00 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  6. Niedziela, 4.10., pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30.
  7. Z racji niepogody nasze parafialne ognisko przekładamy na przyszłą niedzielę, 4.10., po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich parafian. Kiełbasa, chleb i napoje będą przygotowane. Dziękujemy za ziemniaki. Prosimy tylko o przyniesienie patyków do pieczenia kiełbasy. Oczywiście wszelkie pomysły i pomoc są mile widziane.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dla dzieci polecamy „Małego Gościa” oraz nowy miesięcznik dla najmłodszych „Staś”. W październikowym numerze artykuły o różańcu, o św. Janie Pawle II, o św. Franciszku, ale również o wynalezieniu koła i polskich drzewach. Jest również gra planszowa i konkurs z nagrodami. Cena 8 zł.