XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15 listopada 2020 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj w Kościele IV Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy o potrzebujących. Nasza parafia szczególnie wspiera Przytulisko św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet w Krakowie przy ul. Malborskiej. Ofiary na przytulisko można składać bezpośrednio na konto przytuliska, jak i za pośrednictwem naszej parafii.
  2. Piątek, 20.11., trzeci piątek miesiąca, Msza św. wieczorna w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych.
  3. Wypominki listopadowe i różaniec za zmarłych przez cały listopad od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św. transmitowane on-line.
  4. Przez cały listopad, odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, można uzyskać dla nich odpust zupełny.
  5. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, a o 20.30 różaniec przy grocie w intencji Kościoła i Ojczyzny.
  6. Niedziela, 22.11., Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata kończąca rok liturgiczny.
  7. Przygotowanie kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII będzie kontynuowane on-line. Kandydaci, którzy nie uczęszczają do szkół w Gaju i Lusinie, proszeni są o przysłanie zgłoszenia na adres mailowy parafii.
  8. Przypominamy, że obecnie w naszym kościele we Mszy św. i nabożeństwach może uczestniczyć max 12 osób. Prosimy stosować się do sygnalizacji na wyświetlaczu licznika osób w kościele oraz zachować wymagany dystans. Ministranci i lektorzy wchodzą do kościoła przez zakrystię. Osoby uczestniczące we Mszy św. na zewnątrz kościoła, wchodzą do kościoła by przyjąć Komunię św. Zachęcamy do uczestnictwa w tygodniu w porannych Mszach św. Poza sobotą nie są szczególnie oblegane.
  9. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii.