XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 22 listopada 2020 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do NSPJ i akt poświęcenia. Dziś przypada również wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy najlepsze życzenia naszemu Panu Organiście, który rozpoczął już 25. rok pracy w naszej parafii.
  2. W naszym kościele jest codzienna cicha adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed wieczorną Mszą św., z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
  3. Jeszcze w tym tygodniu od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św. wypominki listopadowe i różaniec za zmarłych transmitowane online.
  4. Niedziela, 29.11., Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok liturgiczny. Po Mszy św. o 7.30 poświecenie opłatków na stół wigilijny. Będą dostępne w zakrystii. Będzie także do nabycia „Zestaw Bożonarodzeniowy” przygotowany przez nasze archidiecezjalne Wydawnictwo św. Stanisława, który zawiera wodę święconą, sianko i teksty modlitw na wieczerzę wigilijną. Jak co roku będzie można również zakupić świece w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  5. Od przyszłej niedzieli będzie można zamawiać intencje mszalne na 2021 r. Przypominamy, że „zamawianie intencji Mszy św.” to prośba skierowana do kapłana, by zaaplikował szczególny owoc Mszy św. we wskazanej intencji. Prosimy zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na ulotkach zatytułowanych ‘Co warto wiedzieć „zamawiając” Mszę świętą’, które znajdują się w przedsionku oraz na stronie internetowej, tak, aby „zamawianie intencji Mszy św.” było świadomym aktem wiary i nie nosiło, nawet w warstwie językowej, znamion transakcji handlowej. Ofiara składana przy zamawianiu intencji mszalnych, przeznaczona jest dla kapłana odprawiającego Mszę św. w zamówionej intencji i stanowi jego osobisty przychód. Comiesięczne zestawienie ofiar składanych przez parafian na utrzymanie duszpasterzy przy okazji zmawiania intencji mszalnych, chrztów, ślubów i pogrzebów publikowane jest stronie parafialnej w zakładce „Iura stolae”.