NIEDZIELA W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO – Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa 27 grudnia 2020 r.

  1. Dzisiejsza niedziela należy do Oktawy Narodzenia Pańskiego i jest przeżywana jako święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. O 11.30 Msza św. w intencji małżeństw, które w tym roku przeżywały swoje okrągłe jubileusze małżeńskie. Jest to zarazem ostatnia niedziela Roku Pańskiego 2020.
  2. Poniedziałek, 28.12., święto Świętych Młodzianków, męczenników.
  3. Czwartek, 31.12., zakończenie roku. O 17.00 różaniec, o 17.30 adoracja w ciszy, o 18.00 Msza św. z kazaniem podsumowującym wydarzenia duszpasterskie 2020 roku, i po Mszy św. nabożeństwo na zakończenie roku.
  4. Piątek, 1.01., zakończenie Oktawy Narodzenie Pańskiego, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i pierwszy dzień Nowego Roku 2021. Msze św. jak w niedzielę plus dodatkowa Msza św. o 15.30.
  5. Sobotę, 2.01., pierwsza sobota miesiąca, po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a następnie różaniec, który poprowadzi Róża Matki Bożej Kalwaryjskiej.
  6. Niedziela, 3.01., pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa indywidualnie.
  7. Serdeczne podziękowania dla pani Zakrystianki i wszystkich, którzy włączyli się w piękne przygotowanie naszego kościoła na święta.
  8. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną kolęda czyli wizyta duszpasterska zostaje przeniesiona na czas po Świętach Wielkanocnych.
  9. Ukazał się V tom albumu „Kościoły Archidiecezji Krakowskiej. Tysiącletnie dziedzictwo” prezentujący parafie dekanatów: Dobczyce, Mogilany, Myślenice, Niegowić, Niepołomice, Wawrzeńczyce oraz Wieliczka Wschód i Zachód, przygotowany przez naszą Archidiecezję i wydawnictwo „Ikona”. Album umożliwia poznanie w zaciszu domowym wielkiego dziedzictwa wiary na bliskich nam terenach, jak i może stanowić przewodnik krótkich wycieczek samochodowych lub rowerowych. Album jest polsko-angielski, co z całą pewnością ułatwi prezentację duchowego bogactwa naszej Archidiecezji osobom, które nie mówią po polsku. Bardzo pięknie przedstawiona została nasza parafia. Album kosztuje 100 zł i jego zakup będzie cegiełką na pokrycie kosztów czyszczenia i konserwacji organów w naszym kościele.