II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 3 stycznia 2021 r.

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.
  2. Środa, 6.01., Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę plus dodatkowa Msza św. o 15.30. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła, które. będzie można zabrać do domu. Niech woń kadzidła napełni nasze domy jako znak chwały oddawanej Bogu Wcielonemu.
  3. Czwartek, 7.01., pierwszy czwartek miesiąca. Jak w każdy pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy św. wieczornej modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie.
  4. Przypominamy, że zgodnie z prośbą Metropolity Krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego, w naszym kościele jest nadal codzienna cicha adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed wieczorną Mszą św. w intencji Kościoła i Ojczyzny, zakończona odmówieniem dziesiątki różańca i litanii do św. Jana Pawła II. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
  5. Zachęcamy do nabycia albumu „Kościoły Archidiecezji Krakowskiej. Tysiącletnie dziedzictwo” prezentującego parafie dekanatów: Dobczyce, Mogilany, Myślenice, Niegowić, Niepołomice, Wawrzeńczyce oraz Wieliczka Wschód i Zachód, który został przygotowany przez naszą Archidiecezję i wydawnictwo „Ikona”. Bardzo pięknie przedstawiona została nasza parafia. Album kosztuje 100 zł i jego zakup będzie cegiełką na pokrycie kosztów remontu, czyszczenia i konserwacji organów w naszym kościele. Album można nabyć w zakrystii.
  6. Nuncjusz Apostolski w Polsce ks. abp Salvatore Pennacchio składa całej wspólnocie parafialnej najlepsze życzenia noworoczne, obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Gajowskiej w Nowym Roku.