NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 10 stycznia 2021

  1. Dzisiejsza niedziela, przeżywana jako święto Chrztu Pańskiego, kończy cykl obchodów skupionych wokół misterium Wcielenia. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły Roku Liturgicznego, którego pierwsza część potrwa do wtorku przed Wielkim Postem. Zwyczajowo do święta Ofiarowania Pańskiego pozostaje bożonarodzeniowa dekoracja i śpiewamy jeszcze kolędy.
  2. Piątek, 15.01., o 18.00 Msza św. w intencji wiernych zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych z racji III piątku miesiąca. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia.
  3. Czwartek 21.01., spotkanie online dla kandydatów do bierzmowania: kl. VII – 16.30, kl. VIII – 19.00.
  4. Zachęcamy do aktywnego włączania się w liturgię, zwłaszcza niedzielnej Mszy św. poprzez odczytywanie Słowa Bożego, wezwań modlitwy wiernych, udział w procesji z darami czy zbieranie składki. Panów, którzy byli kiedyś ministrantami zachęcamy do powrotu do służby przy ołtarzu. Byłoby to piękne świadectwo wiary i przykład dla młodszych. Pamiętajmy, że „słowa uczą, ale przykłady pociągają”. Do spełniania wybranych posług można zapisywać się poprzez stronę internetową parafii.
  5. Serdeczny Bóg zapłać parafianom, którzy składają ofiary na potrzeby parafii, czy to gotówką czy bezpośrednio na konto, dzięki którym parafia może spokojnie funkcjonować w niełatwym czasie pandemii.