I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 luty 2021 r.

  1. Dziś po każdej Mszy św. obrzęd posypania głowy popiołem poświęconym w Środę Popielcową. O 16.00 pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W czasie Gorzkich Żali będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  2. Poniedziałek, 22.02., święto Katedry św. Piotra, apostoła.
  3. Piątek, 26.02., 17.00 Droga Krzyżowa. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do 19.25. O 19.30 druga Droga Krzyżowa.
  4. Przypominamy, że zgodnie z prośbą Metropolity Krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego, w naszym kościele jest nadal codzienna cicha adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed wieczorną Mszą św. w intencji Kościoła i Ojczyzny, zakończona odmówieniem dziesiątki różańca i litanii do św. Jana Pawła II. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
  5. W ubiegłą niedzielę pan prof. Krzysztof Latała z Krakowskiej Akademii Muzycznej oficjalnie zainaugurował grę na naszych organach po ich generalnym remoncie. Wykonane prace ocenił bardzo wysoko. Obecnie można w pełni wykorzystać możliwości naszych organów, które nie są zbyt wielkie, ale zupełnie wystarczają na potrzeby liturgii. Remont kosztował 15 tyś. zł. Bóg zapłać za złożone już ofiary w kwocie 2050,00 zł. Kolejne ofiary prosimy składać w kopertach z napisem „Remont organów” lub przelewem na konto parafialne. Można jeszcze nabyć album „Kościoły Archidiecezji Krakowskiej. Tysiącletnie dziedzictwo”, gdzie pięknie przedstawione są kościoły pobliskich dekanatów, w tym nasz zabytkowy kościół. Album kosztuje 100 zł, z czego 20 zł stanowi cegiełkę na pokrycie kosztów remontu organów. Album jest dostępny w zakrystii.
  6. Również serdeczne Bóg zapłać za ofiary na inne potrzeby parafii, dzięki którym parafia może spokojnie funkcjonować w niełatwym czasie pandemii. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II.