III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7 marca 2021 r.

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. O00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W czasie Gorzkich Żali są zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczną dekorację kościoła.
  2. Czwartek, 11.03., spotkanie online dla kandydatów do bierzmowania: kl. VII – 16.30; kl. VIII – 19.00.
  3. Piątek, 12.03., 17.00 – Droga Krzyżowa. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do 19.25. O 19.30 druga Droga Krzyżowa.
  4. Codziennie o 20.30 przy grocie odmawiany jest różaniec w intencji Kościoła i Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy.
  5. W zakrystii, w ramach akcji Caritas „Podziel się wielkanocną radością” z której dochód przeznaczony jest na pomoc dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych, można nabyć baranki paschalne oraz paschaliki, czyli miniatury paschału, świecy, która stoi przy chrzcielnicy i symbolizuje Zmartwychwstałego Chrystusa.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Szczególnie polecamy marcowy dodatek do Gościa Niedzielnego w całości poświęcony św. Józefowi z okazji ogłoszonego przez papieża Franciszka „Roku Świętego Józefa w Kościele” w cenie 9 zł.
  7. Bóg zapłać za złożone już ofiary na remont organów w kwocie 4850,00 zł. Do spłacenia pozostało 10150,00 zł. Kolejne ofiary prosimy składać w kopertach z napisem „Remont organów” lub przelewem na konto parafialne. Można jeszcze nabyć album „Kościoły Archidiecezji Krakowskiej. Tysiącletnie dziedzictwo”, gdzie pięknie przedstawione są kościoły pobliskich dekanatów, w tym nasz zabytkowy kościół. Album kosztuje 100 zł, z czego 20 zł stanowi cegiełkę na pokrycie kosztów remontu organów. Album jest dostępny w zakrystii. Na stronie internetowej w zakładce „Relacje”, tam gdzie są zdjęcia z remontu organów, zostało umieszczone sprawozdanie z wykonanych prac. Jako ciekawostkę można podać, że nasze organy mają tylko 462 piszczałki i każda została zdemontowana, oczyszczona i nastrojona. W dużych piszczałkach, które widać z kościoła były nawet poprzyklejane gumy do żucia. Jeszcze raz dziękujemy organmistrzowi panu Dawidowi Zagórskiemu za kawał solidnej roboty, wykonanej z sercem i w bardzo umiarkowanej cenie.