IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14 marca 2021 r.

  1. Dziś o00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W czasie Gorzkich Żali są zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczną dekorację kościoła.
  2. Piątek, 19.03., uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. 17.00 – Droga Krzyżowa. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do św. Józefa. Po nabożeństwie ciąg dalszy adoracji Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do 19.25. O 19.30 druga Droga Krzyżowa.
  3. 19 – 25.03., Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Ze stolika pod chórem można zabrać broszurę przygotowaną na tę okazję jak również deklarację przystąpienia do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, które po wypełnieniu będzie można złożyć w czwartek, 25.03., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego podczas wieczornej Mszy św.
  4. Codziennie o 20.30 przy grocie odmawiany jest różaniec w intencji Kościoła i Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy.
  5. W zakrystii, w ramach akcji Caritas „Podziel się wielkanocną radością” z której dochód przeznaczony jest na pomoc dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych, można nabyć baranki paschalne oraz paschaliki, czyli miniatury paschału, świecy, która stoi przy chrzcielnicy i symbolizuje Zmartwychwstałego Chrystusa.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Szczególnie polecamy marcowy dodatek do Gościa Niedzielnego w całości poświęcony św. Józefowi z okazji ogłoszonego przez papieża Franciszka „Roku Świętego Józefa w Kościele” w cenie 9 zł.
  7. Na stronie internetowej apel KEP o poszanowaniu niedzieli jako dnia wolnego od pracy.