V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 marca 2021 r.

  1. Dziś o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W czasie Gorzkich Żali zbierane są ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczną dekorację kościoła.
  2. Czwartek, 25.03., Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i zakończenie Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia. 0 18.00 uroczysta Msza św. ze złożeniem deklaracji przystąpienia do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ze stolika pod chórem można zabrać broszurę, specjalnie przygotowaną na tę okazję, jak również formularze deklaracji przystąpienia do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  3. Piątek, 26.03., 16.30 zbiorka LSO przed Wielkim Tygodniem. O 17.00 Droga Krzyżowa z udziałem LSO. Po Mszy św. o 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do 19.25. O 19.30 druga Droga Krzyżowa.
  4. Sobota, 27.03., przedświąteczna spowiedź: 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź do 17.50. Od 9.00 odwiedziny chorych w domach. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, telefonicznie lub mailowo do piątku, 26.03.
  5. Za tydzień Niedzielna Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm.
  6. W zakrystii, w ramach akcji Caritas „Podziel się wielkanocną radością” z której dochód przeznaczony jest na pomoc dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych, można nabyć baranki paschalne oraz paschaliki, czyli miniatury paschału, świecy, która stoi przy chrzcielnicy i symbolizuje Zmartwychwstałego Chrystusa.
  7. Zachęcamy do zabrania ze stolika pod chórem i uważnej lektury ulotki zatytułowanej „Triduum Paschalne, zrozum, przeżyj, świętuj”.
  8. Przedświąteczne sprzątanie kościoła w poniedziałek, 22.03., i we wtorek, 23.03., po wieczornej Mszy św. Porządkowanie terenu wokół kościoła w sobotę, 27.03., o 9.00. Kto chciałby pomóc, niech czuje się zaproszony.
  9. Serdeczne Bóg zapłać za kolejne ofiary na spłatę długu za remont organów. Remont kosztował 15 tyś. zł, do spłaty zostało 9610,00 zł.