II NIEDZIELA WIELKANOCY czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 11 kwietnia 2021 r.

  1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. O 15.00 Msza św. odpustowa w kaplicy na cmentarzu w intencji zmarłych parafian oraz koronka do Bożego Miłosierdzia.
  2. Dziś rozpoczyna się 77. Tydzień Miłosierdzia. Składka przeznaczona jest na potrzeby Caritas. Zachęcamy do przekazywania 1% na Caritas. Szczegóły na stronie internetowej oraz na ulotkach.
  3. Przed kościołem wyłożone są książeczki syntetycznie przedstawiające formy kultu Bożego Miłosierdzia. Są one gratisowe. Zabierzmy je dla siebie i dla znajomych. Niech lektura tej książeczki pomoże pogłębić kult Bożego Miłosierdzia.
  4. Środa, 14.04., ustanowione przez Sejm RP Święto Chrztu Polski. W tym dniu szczególnie pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojczyzny.
  5. Piątek, 16.04., trzeci piątek miesiąca, Msza św. wieczorna w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych.
  6. Przypominamy, że zgodnie z prośbą Metropolity Krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego, w naszym kościele jest codzienna cicha adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed wieczorną Mszą św. w intencji Kościoła i Ojczyzny, zakończona odmówieniem dziesiątki różańca i litanii do św. Jana Pawła II. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. Wieczorna Msza św. jest codziennie transmitowana online.
  7. Trwa również codzienna modlitwa różańcowa przy grocie o 20.30 w intencji Kościoła i Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy.
  8. Zachęcamy do nabycia albumu „Kościoły Archidiecezji Krakowskiej. Tysiącletnie dziedzictwo” prezentującego parafie dekanatów: Dobczyce, Mogilany, Myślenice, Niegowić, Niepołomice, Wawrzeńczyce oraz Wieliczka Wschód i Zachód, który został przygotowany przez naszą Archidiecezję i wydawnictwo „Ikona”. Bardzo pięknie przedstawiona została nasza parafia. Album kosztuje 100 zł z czego 20 zł to cegiełka na pokrycie długu za remont, czyszczenie i konserwację organów w naszym kościele. Album można nabyć w zakrystii.
  9. Grupa Nordic Walkingowa serdecznie zaprasza na treningi w każdą sobotę o 9.00. Zbiórka na górnym parkingu. Treningi są darmowe. Więcej informacji na FB „Nordic Walking Gaj” lub na stronie parafialnej.
  10. Zachęcamy do korzystania z parafialnej stronie internetowej gdzie można znaleźć wszystkie ważne informacje z życia parafii.