V NIEDZIELA WIELKANOCNA 2 maja 2021 r.

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Dziś przypada Dzień Polonii i Polaków za Granicą oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieśmy narodową flagę na naszych domach.
 2. Poniedziałek, 3.05., uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski oraz państwowe Święto Konstytucji 3 Maja. Msze św. jak w niedzielę. Nie jest to jednak święto obowiązkowe.
 3. Wtorek, 4.05., wspomnienie św. Floriana. Zachęcamy mieszkańców ulicy i osiedla św. Floriana by uczcili swojego patrona przy jego kapliczce, która znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i św. Floriana.
 4. Środa, 5.05., pierwsza środa miesiąca. Po Mszy św. wieczornej majówka i modlitwy do Matki Bożej Gajowskiej.
 5. Czwartek, 6.05., święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba i pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej majówka i modlitwy w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i
 6. Piątek, 7.05., pierwszy piątek miesiąca. 17.00 – 17.50 możliwość spowiedzi. Ze względów sanitarnych spowiedź w babińcu i w zakrystii.
 7. Sobota, 8.05., uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. O 9.00 święcenia diakonatu w katedrze na Wawelu.
 8. Nabożeństwa majowe w kościele po Mszy św. wieczornej, a pół godziny przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji Kościoła i Ojczyzny, zakończona dziesiątkiem różańca i litanią do św. Jana Pawła II.
 9. Codziennie o 20.30 „Majówka przy grocie”. Ponieważ pandemia uniemożliwiła kolędę, „Majówki przy grocie” będą okazją do wspólnej modlitwy i spotkania parafian z duszpasterzami. Na „Majówki przy grocie” zapraszamy wszystkich, a w szczególności parafian mieszkających przy ulicach wyznaczonych na dany dzień, których prosimy o poprowadzenie modlitw. Program „Majówki przy grocie” jest następujący: najpierw cząstka różańca, następnie litania loretańska i na zakończenie apel jasnogórski oraz błogosławieństwo kapłana. Plan majówek na bieżący tydzień:

NL

02.05.

GAJ, ul. Wzgórze (od nru 65)

PN

03.05.

LUSINA, ul. Brzegi od nru 187 do ul. Górska 37, ul. Kwiatowa 27 i 27a, ul. Stroma (od ul. Brzegi do nru 2)

MATURZYŚCI

WT

04.05.

GAJ, ul. Słoneczna (od nru 47), ul. Zalesie, ul. Sosnowa, ul. Grzmiąca

ŚR

05.05.

GAJ, ul. Góra Libertowska 71, ul. Myślenicka od Libertowa (nr parzyste), ul. Klimkówka, ul. Myślenicka, ul. Spadzista, ul. Myślenicka (do nru 58)

CZ

06.05.

GAJ, ul. Widokowa (od 1 do 57, do skrzyżowania z ul. Cichą)

PT

07.05.

LUSINA, ul. Polna (od nru 18), ul. Brzegi (od Polnej do Zdrojowej)

SB

08.05.

LUSINA, ul. Krakowska (nry nieparzyste od 5 do 25, parzyste od 2 – 36)

NL

09.05

LUSINA, ul. Krakowska (od 27 do nru 77, do kaplicy)

 1. Pełny harmonogram „Majówek przy grocie” wg rejonów kolędowych, umieszczony jest na stronie internetowej. Włączmy się ochotnie w tę piękną modlitwę maryjną. Przy grocie jest kilka ławek, ale gdyby było nas więcej, przynieśmy ze sobą stołeczki by wygodniej uczestniczyć w tym nabożeństwie. „Majówka przy grocie” będzie codziennie, niezależnie od pogody.
 2. Ważna informacja dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII: wtorek, 04.05; środa, 05.05, czwartek, 06.05., odbędą się egzaminy przed bierzmowaniem. Harmonogram egzaminu na stronie internetowej.