VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 9 maja 2021 r.

  1. Od jutra do środy 12.05., przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W tych intencjach będziemy się modlić szczególnie w czasie nabożeństw majowych. Nabożeństwa majowe w kościele po Mszy św. wieczornej.
  2. Czwartek, 13.05., wspomnienie NMP z Fatimy, 40. rocznica zamachu na Jana Pawła II. Przypominamy, że w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną jest adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji Kościoła i Ojczyzny, zakończona dziesiątkiem różańca i litanią do św. Jana Pawła II. Przyzywajmy szczególnie w tym dniu jego orędownictwa. Spotkanie do bierzmowania online: kl. VII – 16.30, kl. VIII – 19.00.
  3. Piątek, 14.05., święto św. Macieja, apostoła.
  4. Sobota, 15.05., 11.00 Pierwsza Komunia św. dzieci z Victoria School.
  5. Niedziela, 16.05., uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  6. Codziennie o 20.30 „Majówka przy grocie”. Serdeczny Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu uczestniczyli w „Majówce przy grocie” i za złożone ofiary „kolędowe”. Na stronie parafialnej i na Facebooku fotorelacja. W tym tygodniu na „Majówki przy grocie” szczególnie zapraszamy parafian z następujących rejonów kolędowych, których prosimy o poprowadzenie modlitw:

1.

ND

09.05

LUSINA, ul. Krakowska (od 27 do nru 77, do kaplicy)

2.

PN

10.05.

GAJ, ul. Widokowa (od nru 61), ul. Pod Górą (od nru 2), ul. Cicha (od nru 2), Brzyczyna, Chorowice

3.

WT

11.05.

GAJ, ul. Leśny Stok, LUSINA, ul. św. Floriana (od nru 59), os. św. Floriana, os. Dębowe

4.

ŚR

12.05.

GAJ, ul. Parkowa ( od nru 48), ul. Gaik, ul. Myślenicka 1

5.

CZ

13.05.

LUSINA, ul. Górska (od Kwiatowej), ul. Krótka

6.

PT

14.05.

GAJ, ul. Maryjna od nru 1 do końca

7.

SB

15.05.

GAJ, ul. Myślenicka (od nru 55 – numery nieparzyste), ul. Lipowa, ul. Myślenicka (do nru 3)

8.

ND

16.05.

GAJ, ul. Bema 2, ul. Szkolna (od nru 78 do nru 2), ul. Wąwozowa (od nru 20)

  1. Pełny harmonogram „Majówek przy grocie” wg rejonów kolędowych, umieszczony jest na stronie internetowej. Włączmy się ochotnie w tę piękną modlitwę maryjną na którą składa się cząstka różańca, litania loretańska, apel jasnogórski oraz błogosławieństwo kapłana.
  2. Przy grocie jest kilka ławek, ale gdyby było nas więcej, przynieśmy ze sobą stołeczki by wygodniej uczestniczyć w tym nabożeństwie. „Majówka przy grocie” będzie codziennie, niezależnie od pogody.
  3. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii, a zwłaszcza na spłatę długu za remont organów. Zakończony w lutym br. remont kosztował 15 tyś zł. Do spłacenia pozostało 4510,00 zł.
  4. Na stronie internetowej podziękowania z Komisariatu Ziemi Świętej za ofiary na Boży Grób w Jerozolimie w kwocie 400 USD, 100 Euro i 1211 PLN.