UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 30 maja 2021 r.

 1. Poniedziałek, 31.05., święto Nawiedzenia NMP. Zakończenie majówek w kościele i ostatnia „Majówka przy grocie”. Od wtorku wracamy do codziennego „Różańca przy grocie” o 20.30.
 2. Wtorek, 1.06., pierwsza rocznica „Różańca przy grocie”. Różaniec przy grocie był odmawiany codziennie, bez względu na pogodę, od 1.06.2020. O 20.00 dodatkowa Msza św. w kościele w intencji wszystkich, którzy modlili się przy grocie przez ten rok, a następnie „Różaniec przy grocie”, na który szczególnie zapraszamy dzieci w dniu ich święta, a zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne w strojach.
 3. Przez cały czerwiec litania do NSPJ będzie odmawiana po wieczornej Mszy św. przed ołtarzem NSPJ. Pół godziny przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji Kościoła i Ojczyzny, zakończona dziesiątkiem różańca i litanią do św. Jana Pawła II.
 4. Środa, 2.06., pierwsza środa miesiąca. Po Mszy św. wieczornej, już z uroczystości Bożego Ciała, modlitwy do MB Gajowskiej. O 18.45 zbiórka LSO przed Bożym Ciałem. Kancelaria nieczynna.
 5. Czwartek, 3.06., uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. jak w niedzielę. Po Mszy św. o 9.30 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz na dolnym parkingu przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa, drugi przy grocie, trzeci przy kapliczce Zwiastowania, a czwarty przy figurze Matki Bożej. Zachęcamy do udziału w procesji, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa sanitarnego. Zapraszamy zwłaszcza dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne oraz asystę procesyjną. Parking dolny będzie zamknięty. Prosimy parkować na parkingu górnym, albo w górnej części plebańskiej łąki, róg Akacjowej i Maryjnej.
 6. Piątek, 4.06., pierwszy piątek miesiąca. 17.00 – 17.50 możliwość spowiedzi. Ze względów sanitarnych spowiedź w babińcu i w zakrystii. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. Sobota, 5.06., pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i różaniec, który poprowadzi Róża św. Joanny Beretty Molla.
 8. Niedziela, 6.06., pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa będzie przy grocie, po różańcu o 20.30.
 9. Parafia św. Maksymiliana w Krakowie Opatkowicach organizuje autokarową pielgrzymkę do Medjugorje w termin: 15.08 – 20.08.2021r., cena: 590 zł + 120 Euro. Szczegóły na stronie internetowej.
 10. Dziś przed kościołem Fundacja Pro-Prawo do Życia prowadzi zbiórkę podpisów pod projektem ustawy dotyczącej ochrony życia.
 11. Serdeczne Bóg zapłać parafianom, którzy mimo nienajlepszej pogody wykosili prawie cały teren parafialny na Boże Ciało. Pozostało jeszcze trochę koszenia poniżej stawu oraz plantowanie ziemi i sianie trawy poniżej dolnego parkingu. Wielka prośba, jeśli czas i pogoda pozwolą, aby i tę pracę wykonać Bogu na chwałę, ludziom na pożytek.