XII NIEDZIELA ZWYKŁA 20 czerwca 2021 r.

  1. W ubiegłą niedzielę ks. kard. Dziwisz udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z klasy VIII oraz poświęcił kaplicę św. Józefa w dawnym babińcu, gdzie został umieszczony nowy ołtarz z obrazem św. Józefa. Było to wydarzenie historyczne w naszym kościele, liczącym już blisko 400 lat, gdzie obok głównego ołtarza z 1712 r., ołtarza MB Różańcowej z 1718 r. i ołtarzy Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Chrystusa Ukrzyżowanego pochodzących z 1899 r., po 122 latach stanął piąty ołtarz, ufundowany w Roku św. Józefa i w roku ogólnoświatowej pandemii koronawirusa. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do powstania kaplicy św. Józefa w dawnym babińcu, a zwłaszcza fundatorowi ołtarza, który przekazał 60 tys. na jego wykonanie. Od poświęcenia dawny babiniec stał się oficjalnie kaplicą św. Józefa.
  2. Z dniem wczorajszym tj. 19.06., Metropolita Krakowski ks. abp Marek Jędraszewski odwołał dyspensę od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. Pełna treść dekretu na stronie internetowej parafii oraz na parafialnym Facebooku.
  3. Czwartek, 24.06., uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież kończącą rok szkolny.
  4. Przez cały czerwiec litania do NSPJ odmawiana jest po wieczornej Mszy św. przed ołtarzem NSPJ. Pół godziny przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji Kościoła i Ojczyzny, zakończona dziesiątkiem różańca i litanią do św. Jana Pawła II.
  5. Codziennie o 20.30 „Różaniec przy grocie”. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Czwartek, 24.06., 18.00 ostatni trening fitnessowy, w sobotę, 26.06., Nordic Walking nie tylko dla seniorów, a w niedzielę, pierwsza po przerwie spowodowanej pandemią rowerowa wycieczka do Tyńca. O 00 wyjazd z górnego parkingu. Powrót ok.18.00. Na miejscu czas na zwiedzanie Opactwa Benedyktynów i odpoczynek. Wycieczka ma charakter nieformalny i każda osoba uczestnicząca odpowiada za swoje bezpieczeństwo. Dzieci i młodzież zapraszamy z rodzicem lub opiekunem.