XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 8 sierpnia 2021 r.

  1. Dziś przypada wspomnienie św. Dominika, założyciela Zakonu Dominikanów. Ks. Dominikowi składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe i polecamy opiece MB Gajowskiej i świętego patrona. O 9.30 Msza św. w intencji członków żywych i zmarłych Męskiej Róży MB Kalwaryjskiej z okazji Srebrnego Jubileuszu. Wszystkim członkom Róży dziękujemy za wytrwałą modlitwę i oddajemy pod opiekę MB Kalwaryjskiej i Pani Gajowskiej, a dla zmarłych prosimy o radość nieba. Srebrny jubileusz Męskiej Róży MB Kalwaryskiej stanowi znakomitą okazję i zachętę do powstania drugiej Męskiej Róży, której patronowałby św. Józef. Przeżywamy Rok św. Józefa, powstała w naszym kościele kaplica św. Józefa, są już comiesięczne nabożeństwa do św. Józefa, zatem Męska Róża św. Józefa byłaby piękną i ważną częścią, rozwijającego się w naszej parafii, kultu św. Józefa. Z całą pewnością znajdzie się dwudziestu „sprawiedliwych” jak św. Józef, którzy podejmą to modlitewne wyzwanie. Chętni mogą już dziś zgłaszać się w zakrystii podając imię i nazwisko oraz telefon. Zgłaszać się można również mailowo, wysyłając maila na adres parafii.
  2. Dzisiaj w namiocie na plebańskim podwórku, 8.30 – 13.00 można zaszczepić się przeciw COVID-19 jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Preparat mogą przyjąć wszystkie osoby, które ukończyły 18 rok życia. Konieczne jest zabranie ze sobą dowodu osobistego. Gorąco zachęcamy.
  3. Poniedziałek, 9.08., święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
  4. Wtorek, 10.08., święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  5. Piątek, 13.08., święto NMP Kalwaryjskiej.
  6. Sobota, 14.08., wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. W tym roku przypada 80. rocznica jego męczeńskiej śmierci w bunkrze głodowym w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz.
  7. W sobotę, 14.08., na 9.00 Pani Zakrystianka zaprasza do prac porządkowych wokół kościoła przed uroczystością Wniebowizięcia NMP. Pomóżmy przygotować obejście kościoła, zwłaszcza zieleń przy kościele na tę uroczystość, zwaną również świętem MB Zielnej. W niedzielę po każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów.
  8. W Uroczystość Wniebowizięcia NMP 25 lat temu rozpoczął pracę w naszej parafii nasz Pan Organista Jacek Kołodziejczyk. O 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w Jego intencji, a następnie nasz Pan Organista da koncert skrzypcowy, gdyż z wykształcenia jest skrzypkiem. Na organach będzie mu akompaniował pan prof. Krzysztof Latała. Po Mszach św. przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na premię jubileuszową dla Pana Organisty.
  9. Serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz rodzin, które ucierpiały w wyniku powodzi w parafiach Głogoczów i Krzyszkowice w kwocie 4404,00 zł.