XX NIEDZIELA ZWYKŁA 15 sierpnia 2021 r.

  1. Przeżywamy dziś uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Jest to również święto Wojska Polskiego. Dzisiaj pan organista Jacek Kołodziejczyk przeżywa srebrny jubileusz pracy w naszej parafii. Uroczystość Wniebowzięcia NMP w 1996 r. była pierwszym dniem Jego gry w naszym kościele. O 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w Jego intencji, a następnie nasz Pan Organista da koncert skrzypcowy, gdyż z wykształcenia jest skrzypkiem. Na organach będzie mu akompaniował pan prof. Krzysztof Latała. Po Mszach św. przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na premię jubileuszową dla Pana Organisty, któremu gratulujemy pięknego jubileuszu dołączając najserdeczniejsze życzenia imieninowe. Do gratulacji i życzeń dołącza się Metropolita Krakowski ks. abp Marek Jędraszewski, który skierował do Pana Organisty list gratulacyjny.
  1. Wtorek, 17.08., święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej.
  2. Środa, 18.08., 18.00 Msza św. i nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy mężczyzn do zgłaszania się do powstającej drugiej Męskiej Róży św. Józefa. Chętni mogą zgłaszać się w zakrystii podając imię i nazwisko oraz telefon lub mailowo, wysyłając maila z danymi na adres parafii.
  3. Piątek, 20.08., 18.00 Msza św. i koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłych wypominanych w Wypominkach Rocznych.
  4. Wyrazy wdzięczności wszystkim członkom Męskiej Róży MB Kalwaryjskiej, którzy z okazji Srebrnego Jubileuszu istnienia Róży, ufundowali wotum dla Pani Gajowskiej w formie korony wzorowanej na koronie Matki Bożej Kalwaryjskiej. Niech ta korona, umieszczona nad tabernakulum, będzie zachętą dla nas wszystkich do wytrwałej modlitwy w intencji koronacji starożytnego wizerunku MB Gajowskiej. Fotorelacja z uroczystości jubileuszowych na stronie parafii.
  5. Serdeczne dzięki wszystkim, którzy włączyli się wczoraj w prace porządkowe przy kościele. Cieszy serce proboszcza zaangażowanie parafian w troskę o parafialną świątynię.
  6. W sobotę, 21.08., przy szkole i na boisku rodzinny festyn połączony z wieloma atrakcjami, m.in. prezentacją starych samochodów, jak również z możliwością zaszczepienia się przeciw Covid-19. Szczegóły na stronie parafii oraz na plakatach rozwieszonych po całej wsi.