XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 7 listopada 2021 r.

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30.
  2. Wtorek, 9.11., święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – kościoła katedralnego papieża, który został poświęcony przez papieża św. Sylwestra I 9 listopada 324 r. Do roku 1308 był on rezydencją papieży. Panowało tu 161 papieży i odbyło się pięć soborów powszechnych.
  3. Czwartek, 11.11., Święto Niepodległości. Zachęcamy do modlitwy za Ojczyznę, szczególnie w czasie Mszy św. o 18.00 i różańca przy grocie o 20.30. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi państwowej na naszych domach.
  4. Sobota, 13.11., po Mszy św. wieczornej Wieczór Uwielbienia Pana.
  5. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. Również codziennie o 20.30, niezależnie od pogody, „Różaniec przy grocie”.
  6. Wypominki listopadowe i różaniec za zmarłych od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej przez cały listopad. Msza św. w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych będzie w piątek, 19.11., o 18.00.
  7. Przypominamy, że także w tym roku, ze względu na pandemię Covid-19, można otrzymać odpust zupełny za wiernych zmarłych przez cały listopad.
  8. Tradycyjnie od pierwszej niedzieli Adwentu, 28.11., będą przyjmowane intencje mszalne na 2022 r. Na stoliku pod chórem są wyłożone ulotki zatytułowane ‘Co warto wiedzieć „zamawiając” Mszę świętą’, które mają pomóc zweryfikować i uporządkować naszą wiedzę o „zamawianiu Mszy” i „płaceniu za Msze”. W wielkim skrócie podają naukę Kościoła i przepisy Prawa Kanonicznego o intencjach mszalnych. Prosimy zapoznać się z nimi.
  9. Bóg zapłać za ofiary na remont dachu naszego kościoła złożone w czasie zbiórki na cmentarzu. Złożono 10700,00 zł. Szczególne podziękowania dla osób, które zaangażowały się w przeprowadzenie kwesty. W przyszłą niedzielę, 14.11., składka inwestycyjna na zakup blachy miedzianej na remont dachu kościoła.