I NIEDZIELA ADWENTU 28 listopada 2021 r.

 1. Rozpoczynamy dziś Adwent, który ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez który wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
 2. Po Mszy św. o 7.30 poświecenie opłatków na stół wigilijny. Będą dostępne przez cały Adwent w zakrystii. Ofiary składane przy okazji opłatków będą przeznaczone na remont dachu kościoła. Będzie również „Zestaw Bożonarodzeniowy” przygotowany przez nasze archidiecezjalne Wydawnictwo św. Stanisława, który zawiera wodę święconą, sianko i teksty modlitw na wieczerzę wigilijną. Jak co roku będzie można również nabycia świece w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 3. Roraty od poniedziałku do piątku o 18.00, w soboty o 7.00. Na roraty zapraszamy szczególnie dzieci. W tym roku będziemy „pielgrzymować” po Ziemie Świętej odwiedzając miejsca związane z życiem i działalnością Pana Jezusa.
 4. Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
 5. Worek, 30.11., święto Świętego Andrzeja Apostoła.
 6. Środa, 1.12., pierwsza środa miesiąca. Po Mszy św. wieczornej modlitwy do Matki Bożej Gajowskiej.
 7. Czwartek, 2.12., pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie.
 8. Piątek, 3.12., pierwszy piątek miesiąca. O 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do 17.50. Po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 9. Sobota, 4.12., pierwsza sobota miesiąca, po Mszy św. roratniej o 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a następnie różaniec, który poprowadzi Róża św. Siostry Faustyny. Na Mszy św. o 18.00 zostaną poświęcone medaliki, które otrzymają dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.
 10. Niedziela, 5.12., pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Jest to Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30.
 11. Od przyszłej niedzieli, 5.12., rozpoczynamy modlitwę wypominków rocznych, która potrwa do ostatniej niedzieli października 2022 r. Imiona i nazwiska naszych zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, podzielone na dwie części, będą odczytywane na zmianę w każdą niedzielę przed Mszami św. o 7.30 i 9.30. Msza św. w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych będzie sprawowana w każdy trzeci piątek miesiąca o 18.00.
 12. Od 1. grudnia funkcję gospodarza i kościelnego w naszej parafii będzie pełnił pan Norbert Sakowicz. Pani Zakrystianka będzie odpowiedzialna za śluby, pogrzeby oraz dekorację kościoła.
 13. Intencje mszalne są przyjmowane w zakrystii tyko i wyłącznie po Mszach św.
 14. Ze względu na wciąż trwającą panedemię Covid-19, wzorem innych parafii, w ramach kolędy będziemy odwiedzać tylko tych parafian, którzy wyrażą takie życzenie. Na stoliku pod chórem oraz na stronie internetowej są przygotowane formularze, które należy wypełnić i złożyć do skrzyneczki w kościele lub przesłać mailem na adres parafii do 19.12., czyli do IV Niedzieli Adwentu włącznie. Na podstawie złożonych deklaracji zostanie opracowany i podany do wiadomości program kolędy.
 15. Bonifraterska Fundacja Dobroczynna w Konarach zaprasza na kiermasz prac wykonanych przez podopiecznych, który odbędzie się przed naszym kościołem w przyszłą niedzielę.