IV NIEDZIELA ADWENTU 19 grudnia 2021 r.

  1. Dziś IV Niedziela Adwentu, która wprowadza bezpośrednio w radość świąt Bożego Narodzenia.
  2. Sakrament pokuty i pojednania w naszym kościele będzie sprawowany od poniedziałku do czwartku w godzinach od 17.00 do 17.50, a w czwartek również po Mszy św. wieczornej do 19.30. W czasie spowiedzi wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  3. Piątek, 24.12., Wigilia Bożego Narodzenia. O 7.00 ostatnie Roraty. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżycia Wigilii. W każdej paczce opłatków są teksty modlitw i Ewangelii do wykorzystania na rozpoczęcie Wigilii. O północy Paterka w intencji wszystkich parafian. Składka przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS. W wigilie sakrament pokuty i pojednania nie będzie sprawowany w naszym kościele.
  4. Sobota, 25.12., Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. jak w niedzielę. Składka z Bożego Narodzenia przeznaczona jest na „świętopietrze” czyli na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  5. Niedziela, 26.12., Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. O 11.00 Msza św. w intencji małżeństw przeżywających okrągłe rocznice: pierwszą, piątą, dziesiątą itd. Prosimy jubilatów o zgłaszanie w zakrystii swojego udziału w tej uroczystości. Składka w tym dniu przeznaczona jest na UPJPII.
  6. Jeszcze tylko dzisiaj można składać deklaracje przyjęcia kolędy do skrzynki umieszczonej za ławkami lub przesłać mailem na adres parafii. Na podstawie złożonych deklaracji zostanie opracowany program kolędy i podany do wiadomości w przyszłą niedzielę.
  7. W zakrystii są jeszcze dostępne opłatki i płyty CD z kolędami, nagrane przez naszą parafiankę panią Dorotę Wawryszczuk. Ofiary za opłatki i płyty są przeznaczone na remont dachu kościoła. Jak co roku można również nabyć świece w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  8. Wielkie podziękowania za ofiary na remont dachu kościoła. W ubiegłą niedzielę na zakup miedzianej blachy, w ramach składki inwestycyjnej złożono 5491,00 zł, w kopertach 1200 zł, na konto wpłynęło 7350,00 zł. W sumie od 20.11. złożono 14041,00 zł. Łączna kwota złożonych ofiar na remont dachu wynosi 86722,00 zł
  9. Ofiary wpłacane na konto parafii można odliczyć od podatku. W tytule przelewu należy wpisać „darowizna na cele kultu religijnego – remont dachu”. Bóg zapłać za każdy grosz.
  10. Do Gościa Niedzielnego załączona jest płyta z kolędami w wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii. Za tydzień wydanie świąteczne Gościa Niedzielnego na dwa tygodnie. Do tego numeru zostanie dołączona płyta Biblii Audio zawierająca Ewangelię według czterech ewangelistów. Będzie to pierwsza z dwunastu płyt składających się na całą Biblię, nagranych przez plejadę polskich aktorów. Cena świątecznego numeru „Gościa” z płytą wynosi 10.00 zł.