III NIEDZIELA ZWYKŁA 23 stycznia 2022 r.

  1. Dziś przypada, ustanowiona przez papieża Franciszka, Niedziela Słowa Bożego. Zachęcamy do lektury Pisma św.
  2. Wtorek, 25.01., święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
  3. W każdą sobotę o 7.00 jest odprawiana koncelebrowana Msza św. do Matki Bożej Gajowskiej w intencjach zapisanych w księdze próśb i podziękowań, która znajduje się w zakrystii. Wpisujmy do tej księgi intencje, które leżą nam i naszym bliskim na sercu. Szczególnie wpisujmy intencje za solenizantów, jubilatów, podejmujących trudne decyzje, przeżywających ważne momenty w życiu, jak np. egzaminy czy zmianę pracy, oraz za chorych i cierpiących, jak również wszystkich potrzebujących naszej modlitwy. Niech księga próśb i podziękowań będzie świadectwem naszej żywej wiary i ufności w macierzyńską opiekę Pani Gajowskiej.
  4. W naszym kościele jest codzienna cicha adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed wieczorną Mszą św. w intencji Kościoła i Ojczyzny, zakończona odmówieniem dziesiątki różańca i litanii do św. Jana Pawła II. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. Również codziennie, niezależnie od pogody „Różaniec przy grocie” o 20.30. W różańcu można uczestniczyć również online. Szczegóły na stronie parafialnej.
  5. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Najmłodszym polecamy „Małego Gościa” oraz miesięcznik „Staś” wydawany przez nasze Wydawnictwo Archidiecezjalne. W numerze m.in. artykuł o Matce Bożej z Lourdes, o tym jak powstają świece i o zimowych sportach. Cena miesięcznika 8 zł.