VI NIEDZIELA ZWYKŁA 13 lutego 2022 r.

  1. Dziś na wszystkich Mszach św. składka inwestycyjna na zakup miedzianej blachy na remont dachu kościoła. Po wieczornej Mszy św. na plebanii spotkanie Parafialnego Komitetu Remontu Dachu Kościoła.
  2. Poniedziałek, 14.02., święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy.
  3. Środa, 16.02., Msza św. i nabożeństwo do św. Józefa.
  4. Piątek, 18.02., Msza św. wieczorna i koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych.
  5. W przyszłą niedzielę, 20.02., Mszę św. o 11.30 odprawi o. Sławomir Badyna, mnich benedyktyński, przełożony klasztoru w Biskupowie koło Nysy, ufundowanego przez Opactwo Tynieckie.
  6. Zachęcamy do aktywnego włączania się w liturgię, zwłaszcza niedzielnej Mszy św., poprzez odczytywanie Słowa Bożego, wezwań modlitwy wiernych, udział w procesji z darami czy zbieranie składki. Panów, którzy byli kiedyś ministrantami zachęcamy do powrotu do służby przy ołtarzu. Byłoby to piękne świadectwo wiary i przykład dla młodszych. Pamiętajmy, że „słowa uczą, ale przykłady pociągają”. Do spełniania wybranych posług można zapisywać się poprzez stronę internetową parafii.
  7. Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1% podatku na pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym. Krakowska Caritas prowadzi ponad 40 placówek dla potrzebujących, pomaga też ofiarom klęsk żywiołowych i katastrof. Więcej informacji na ulotkach i na stronie internetowej Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
  8. W Gościu Niedzielnym kolejna płyta CD Biblii Audio zawierająca Księgi Prorockie.
  9. Parafialna Grupa Nordic Walkingowa zaprasza na treningi w soboty o 9.00. Rozpoczęcie treningu na górnym parkingu.