IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 27 marca 2022 r.

  1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana „Laetare”. Nazwa „Laetare” pochodzi od pierwszych słów łacińskiej antyfony na wejście, czytanej na początku Mszy świętej: Laetare, Ierusalem… (Wesel się, Jeruzalem…). W liturgii to dzień radości z powodu zbliżającego się już Zmartwychwstania. Używany jest różowy ornat (róż to połączenie bieli symbolizującej radość, zmieszanej z fioletem symbolizującym smutek). O00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W czasie Gorzkich Żali są zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczną dekorację kościoła.
  2. Czwartek, 31.03., 17.00 – 17.50 – spowiedź przed pierwszym piątkiem. W pierwszy piątek, z racji Drogi Krzyżowej, nie będzie spowiedzi przed wieczorną Mszą św.
  3. Piątek, 1.04., pierwszy piątek miesiąca. 17.00 – Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do NSPJ. Adoracja w ciszy do 19.25. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. O 19.30 druga Droga Krzyżowa.
  4. Sobota, 2.04., pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i różaniec, który poprowadzi Róża MB Nieustającej Pomocy.
  5. Niedziela, 3.04., pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30.
  6. Codziennie o 20.30 „Różaniec przy grocie” w intencji pokoju na Ukrainie. Włączajmy się w tę modlitwę czy to na miejscu przy grocie czy też przez Internet. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
  7. W zakrystii, w ramach akcji Caritas „Podziel się wielkanocną radością” z której dochód przeznaczony będzie na pomoc uchodźcom z Ukrainy, można nabyć baranki paschalne oraz paschaliki, czyli miniatury paschału, symbolu Pana Jezusa Zmartwychwstałego. W czasie liturgii Wigilii Paschalnej od uroczyście poświęconego paschału będziemy mogli zapalić nasze paschaliki. Ofiara zarówno za baranka jak i paschalik wynosi 10 zł.
  8. Zachęcamy do wspierania Ukrainy. Ofiary wpłacane na konto parafii, Caritasu lub innych organizacji pożytku publicznego, można odliczać od podatku. Ofiary można również składać do skarbonek w przedsionku kościoła.