V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3 kwietnia 2022 r.

 1. Niedziela, 3.04., pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30. O00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W czasie Gorzkich Żali są zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczną dekorację kościoła. O 18.00 na plebanii spotkanie Parafialnego Komitetu Remontu Dachu. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca, na wszystkich Mszach św. składka inwestycyjna na zakup miedzianej blachy na remont dachu kościoła.
 2. Środa, 6.04., pierwsza środa miesiąca. Po Mszy św. wieczornej modlitwy do MB Gajowskiej.
 3. Czwartek, 7.04., pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej modlitwy w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i O 16.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII, a o 18.30 z kl. VIII.
 4. Piątek, 8.04., 30 zbiórka LSO przed Wielkim Tygodniem 17.00 – Droga Krzyżowa z udziałem dzieci z Podwórkowego Koła Różańcowego. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do 19.25. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. O 19.30 druga Droga Krzyżowa.
 5. Sobota, 9.04., Od 9.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. Chorych prosimy zgłaszać do piątku, 8.04 w zakrystii lub mailowo podając dokładny adres i numer telefonu. O 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia a następnie czas na indywidualną adorację w ciszy i spowiedź do 17.50. O 19.00 Wieczór Uwielbienia Pana.
 6. Niedziela Palmowa, 10.04., Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. O 11.30 poświęcenie palm na zewnątrz kościoła i uroczysta procesja z palmami.
 7. W Wielkim Tygodniu Sakrament Pokuty i Pojednania sprawowany będzie w Wielki Poniedziałek, 11.04. i w Wielki Wtorek, 12.04., 16.30 – 17.50 oraz po Mszy św. wieczornej do 19.30. W Wielką Środę, 13.04., również 16.30 – 17.50, ale po Mszy św. wieczornej aż do 20.00. W czasie sprawowania Sakramentu Pokuty będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i czas na prywatną adorację w ciszy.
 8. W Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i Wielką Sobotę sakrament pokuty i pojednania nie będzie sprawowany.
 9. W Wielkim Tygodniu kancelaria nieczynna.
 10. Codziennie o 20.30 „Różaniec przy grocie” w intencji pokoju na Ukrainie. Włączajmy się w tę modlitwę czy to na miejscu przy grocie czy też przez Internet. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
 11. W zakrystii, w ramach akcji Caritas „Podziel się wielkanocną radością” z której dochód przeznaczony będzie na pomoc uchodźcom z Ukrainy, można nabyć baranki paschalne oraz paschaliki, czyli miniatury paschału, symbolu Pana Jezusa Zmartwychwstałego. W czasie liturgii Wigilii Paschalnej od uroczyście poświęconego paschału będziemy mogli zapalić nasze paschaliki. Ofiara zarówno za baranka jak i paschalik wynosi 10 zł.