NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 17 kwietnia 2022 r.

  1. Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja! Niech te Święta Paschalne umocnią naszą wiarę, że i my wraz z Nim zmartwychwstaniemy. Niech radość paschalna przeniknie nasze życie i towarzyszy nam w naszej codzienności. Radosnego świętowania Zmartwychwstania Pańskiego.
  2. Jutro drugi dzień świąt, Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Tradycyjnie składka w tym dniu przeznaczona jest na UPJPII. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. w kolejne dni oktawy Wielkanocy.
  3. Środa w oktawie Wielkanocy, 20.04., z racji III środy, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa.
  4. Ponieważ oktawa Wielkanocy ma rangę uroczystości, w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od jedzenia pokarmów mięsnych.
  5. Przyszła niedziela, 24.04., to Niedziela Miłosierdzia. O 15.00 Msza św. odpustowa w kaplicy na cmentarzu w intencji zmarłych parafian. O 18.00 na plebanii spotkanie Parafialnego Komitetu Remontu Dachu Kościoła.
  6. Przypominamy, że codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. jest cicha adoracja Najświętszego Sakramnetu w intencji pokoju na Ukrainie. Również codzienie w intencji o pokój na Ukrainie odmawiany jest „Różaniec przy grocie” o 20.30. W przedsionku kościoła można składać ofiary do skarbonek na pomoc Ukrainie.
  7. Serdeczne Bóg zapłać ks. Dominikowi i Liturgicznej Służbie Ołtarza za piękne przygotowanie liturgii Triduum Sacrum. Wielkie dzięki za ofiary złożone w czasie Gorzkich Żali na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczną dekorację kościoła. Wyrazy wdzięczności dla wszystkich, którzy pomogli przygotować kościół na święta.