III NIEDZIELA WIELKANOCNA 1 maja 2022 r.

  1. Dziś pierwsza niedziela maja. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30. Po Mszy św. o 17.00 nabożeństwo majowe w kościele, a o 20.30 nabożeństwo majowe przy grocie. Dzisiaj także rozpoczyna się XIV Tydzień Biblijny, pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpocznie Szósty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będzie Ewangelia według św. Łukasza.
  2. Poniedziałek, 2.05., Dzień Polonii i Polaków za Granicą oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieśmy narodową flagę na naszych domach. Po Mszy św. wieczornej spodziewane jest przyjście pielgrzymów Diecezjalnej Pielgrzymki z Bielska-Białej do Łagiewnik. Zostało zgłoszonych zaledwie 28 miejsc noclegowych, a potrzeba 130! Wszyscy, którzy mogą i chcą przyjąć pielgrzymów pod swój dach, proszeni są o zgłaszanie miejsc noclegowych w zakrystii lub mailem na adres parafii, podając adres i numer telefonu. Wszystkich, którzy będą gościli pielgrzymów zapraszamy na wieczorną Mszę św. i powitanie pielgrzymów. Po krótkiej wspólnej modlitwie będzie można zabrać gości do siebie. Gdyby się okazało w ostatniej chwili, że ktoś może przyjąć pielgrzymów, niech również przyjedzie, gdyż sytuacja z noclegami jest płynna i gościna „ostatniej minuty” może okazać się zbawienna. Wymarsz pielgrzymów planowany jest następnego dnia ok. 9.00.
  3. Wtorek, 3.05., uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski oraz państwowe Święto Konstytucji 3 Maja. Msze św. jak w niedzielę. Nie jest to jednak święto obowiązkowe.
  4. Środa, 4.05., wspomnienie św. Floriana. Zachęcamy mieszkańców ulicy i osiedla św. Floriana, by uczcili swojego patrona przy jego kapliczce, która znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i św. Floriana. Jest to również pierwsza środa miesiąca. Po Mszy św. wieczornej majówka i modlitwy do Matki Bożej Gajowskiej.
  5. Czwartek, 5.05., pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej majówka i modlitwy w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i
  6. Piątek, 6.05., święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba i zarazem pierwszy piątek miesiąca. 00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. W czasie adoracji możliwość spowiedzi do 17.50. Na zakończenie adoracji litania do NSPJ. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo majowe.
  7. Sobota, 7.05., pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a następnie różaniec, który prowadzi Róża MB Kalwaryjskiej.
  8. Nabożeństwa majowe w kościele po Mszy św. wieczornej, a pół godziny przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji pokoju na Ukrainie, zakończona dziesiątkiem różańca i litanią do św. Jana Pawła II. O 20.30 majówka przy grocie na którą serdecznie zapraszamy.
  9. W przyszłą niedzielę, jako drugą niedzielę miesiąca, na wszystkich Mszach św. składka inwestycyjna na zakup miedzianej blachy na remont dachu kościoła.