XIII NIEDZIELA ZWYKŁA   26 czerwca 2022 r.

 1. Wczoraj ks. inf. Stanisław Olszówka udzielił sakramentu bierzmowania 35 młodym z naszej parafii. Niech Pani Gajowska wyprasza im potrzebne łaski i pomaga mężnie wyznawać wiarę i według niej żyć.
 2. Środa, 29.06., Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 3. Piątek, 1.07., pierwszy piątek miesiąca. 17.00 – 17.50 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość s Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. Sobota, 2.07., po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie. Różaniec odmawia Róża św. Maksymiliana Kolbe.
 5. Niedziela, 3.07., pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30.
 6. Pół godziny przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji pokoju na Ukrainie, zakończona dziesiątkiem różańca i litanią do św. Jana Pawła II. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.
 7. Codziennie o 20.30 „Różaniec przy grocie” w Różańcowym gaju.
 8. Na stronie internetowej parafii fotorelacja z poświęcenia Różańcowego gaju przez Nuncjusza Apostolskiego w Polsce ks. abpa Salvatore Pennacchio.
 9. Przypominamy, że Różańcowy gaj jest prywatnym, monitorowanym i poświęconym terenem kultu maryjnego, gdzie obowiązuje zakaz wprowadzania psów, jazdy na rowerach, hulajnogach, deskorolkach itp., spożywania alkoholu i palenia tytoniu, podobnie jak na cmentarzu.
 10. Na terenie naszej parafii ruszyła kolejna edycja projektu Nordic Walking Senior. Zapraszamy na bezpłatne treningi seniorów i nie tylko. Projekt jest organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walkingu i dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zajęcia odbywają się w środy 18.00 – 20.00 i soboty 9.00 – 11.00, pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Rozpoczęcie treningów na górnym parkingu.
 11. Dziś w Mogilańskim Parku o 15.00 drugie w naszej gminie Święto Organizacji pozarządowych i Inicjatyw Społecznych w formule targowo-piknikowej połączonej z grą stanowiskową, z wieloma trakcjami dla najmłodszych. Wójt zaprasza do aktywnego rodzinnego rozpoczęcia wakacji.