Poświęcenie pojazdów

W przyszłą niedzielę, 24.07., rozpoczyna się XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, którego celem jest zwrócenie uwagi wiernych na zagadnienia związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego, jak również zbiórka funduszy na zakup i eksploatację środków transportu dla polskich misjonarzy na całym świecie. Poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. (również w sobotę po Mszy św. o 18.00) na obu parkingach. Prosimy, aby kierowcy czekali przy swoich pojazdach. Tradycyjnie w czasie poświęcenia będą zbierane ofiary na zakup paliwa dla pojazdów misji w Kiabakari. Obecnie misja dysponuje: trzema autobusami szkolnymi, jednym mikrobusem, ambulansem terenowym, dwoma samochodami terenowymi typu pickup, czternastoma motocyklami oraz traktorem. Pojazdy te zużywają ok. 900 litrów paliwa miesięcznie.