XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 23 października 2022 r.

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem „Będziecie moimi świadkami”. Składka przeznaczona jest na cele misyjne. W intencji misji będziemy się modlić podczas nabożeństw różańcowych.
  2. Piątek, 28.10., święto świętych apostołów Szymona i Judy.
  3. W przyszłą niedzielę Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego obchodzona we wszystkich kościołach, których dokładna data poświęcenia nie jest znana. Nasz kościół był poświęcony w 1636 r. przez biskupa sufragana krakowskiego Tomasza Oborskiego, ale daty dziennej nie znamy, więc w łączności z Kościołem powszechnym będziemy dziękować za naszą świątynię parafialną, przygotowując się do jubileuszu 400. lecia jej budowy. Po Mszy św. o 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste Te Deum. Uroczystość ta jest również okazją, by ożywić troskę o nasz kościół, zwłaszcza w kontekście remontu dachu. Składka będzie przeznaczona na budownictwo sakralne w diecezji.
  4. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji dobrego przygotowania naszej parafii do wielkich jubileuszy, zakończona dziesiątkiem różańca i modlitwą do Matki Bożej Gajowskiej. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.
  5. Nabożeństwa różańcowe w kościele po Mszy św. wieczornej, a przy grocie o 20.30. Zachęcamy również do odmawiania różańca indywidualnie i w rodzinach.
  6. Zapraszamy także do modlitwy różańcowej w ramach „Różańca przy grocie” wg zaproponowanego grafiku. Grafik na nadchodzący tydzień jest następujący:

23.

ND

23.10.

GAJ, ul. Bema 22, 24; ul. Zadziele od ul. Bema od do Lusiny w tym ul. Latochówki 2, ul. Łąkowa i ul. Kwiatowa

24.

PN

24.10.

GAJ, ul. Akacjowa (od nru 6), ul. Wąska

25.

WT

25.10.

GAJ, ul. Polna (od nru 22), ul. Zadziele (od ul. Polnej do ul. Księżówka – do nru 142)

26.

ŚR

26.10.

GAJ, ul. Kotarbówki, LUSINA, ul. Kościelna

27.

CZ

27.10.

GAJ, ul. Zadziele (od nru 5 – nry nieparzyste) do skrzyżowania z ul. Bema, w tym ul. Zgody, ul. Gilówka

28.

PT

28.10.

GAJ, ul. Myślenicka (od 83 do 73), ul. Zadziele (numery parzyste) do ul. Polnej

29.

SB

29.10.

GAJ, ul. Rudawa (od nru 3), ul. Nowa, ul. Rudawa ćd.

30.

ND

30.10.

LUSINA, ul. Krakowska (od nru 52 do ul. Zdrojowej), ul. Źródlana (od nru 2), ul. Wrzosowa

31.

PN

31.10.

LUSINA, ul. Przymiarki, ul. Spacerowa (od nru 2)

  1. Kiosk parafialny na cmentarzu od dziś czynny codziennie.
  2. Przyjmujemy Wypominki: roczne, listopadowe oraz jednorazowe. Wypominki jednorazowe zostaną odczytane na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych w czasie procesji różańcowej o 14.00. Na te wypominki prosimy podawać tylko imiona i nazwiska zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Na stoliku z gazetami są ulotki wyjaśniające istotę tej modlitwy oraz jej formę w naszym kościele. Tylko na tych kartach prosimy wpisywać bardzo wyraźnie imiona i nazwiska swoich zmarłych i składać je wraz z ofiarą w zakrystii lub w kiosku parafialnym na cmentarzu. Przypominamy, że ofiary składane przy okazji Wypominków przeznaczone są na utrzymanie duszpasterzy.
  3. Niestety wykonawca mimo składanych deklaracji nie rozpoczął prac, tłumacząc się opóźnieniem robót na dachu kościoła w Łodygowicach. Zapewnia jednocześnie, iż remont dachu naszego kościoła rozpocznie bezzwłocznie po zakończeniu prac w Łodygowicach.
  4. Czekając cierpliwie kontynuujemy gromadzenie środków na pokrycie kosztów remontu. Podobnie jak w ubiegłym roku, w Uroczystość Wszystkich Świętych w godzinach od 8.30 do 16.30 na naszym cmentarzu parafialnym odbędzie się zbiórka ofiar na remont dachu kościoła. Potrzeba 8 osób na jednogodzinne dyżury. Ofiary będą zbierane do skarbony w namiocie obok kaplicy. W zakrystii jest lista dyżurów i można zapisywać się na wybrane godziny. Bardzo prosimy o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki.