I NIEDZIELA ADWENTU 27 listopada 2022 r.

 1. Rozpoczynamy dziś Adwent, który ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez który wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
 2. Po Mszy św. o 7.30 poświecenie opłatków na stół wigilijny. Będą dostępne przez cały Adwent w zakrystii. Jak co roku będzie można również nabyć świece w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 3. Roraty od poniedziałku do piątku o 18.00, w soboty o 7.00. Na roraty zapraszamy szczególnie dzieci. W tym roku na roratach o narodzeniu Pana Jezusa będzie opowiadał św. Joachim, dziadek Pana Jezusa.
 4. Środa, 30.11., święto Świętego Andrzeja Apostoła.
 5. Czwartek, 1.12., pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie.
 6. Piątek, 2.12., pierwszy piątek miesiąca. O 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do 17.50. Po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. Sobota, 3.12., pierwsza sobota miesiąca, po Mszy św. roratniej o 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a następnie różaniec, który poprowadzi Róża MB Kalwaryjskiej. W ramach duchowego przygotowania do wielkich jubileuszy parafialnych o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie adoracja w ciszy do 18.00. W czasie adoracji będzie się można spokojnie wyspowiadać czy też porozmawiać z kapłanem. Skorzystajmy z tej okazji by pogłębić naszą więź z Panem Jezusem. Na Mszy św. o 18.00 zostaną poświęcone medaliki, które otrzymają dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii św. O 20.30 Różaniec przy grocie w intencji Ojczyzny.
 8. Niedziela, 4.12., pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Jest to Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30.
 9. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. Również codziennie o 20.30, niezależnie od pogody, „Różaniec przy grocie”.
 10. Intencje mszalne są przyjmowane w zakrystii tyko i wyłącznie po Mszach św.
 11. Na stoliku pod chórem broszura „Chrystus i Ty” zawierająca krótkie artykuły m.in. o cudach eucharystycznych, adoracji Najświętszego Sakramentu, dziewięciu pierwszych piątkach, pięciu pierwszych sobotach. Zachęcamy do nabycia i lektury. Cena 3 zł.