II NIEDZIELA ADWENTU 4 grudnia 2022 r.

  1. Dziś II niedziela Adwentu, a zarazem XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, któremu w tym roku towarzyszy hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej, czyli na Białorusi, Litwie, Łotwie i Estonii, na Ukrainie, w Mołdawii, Rosji, Armenii, Azerbejdżanie, Gruzji, Kazachstanie oraz w Tadżykistanie, Kirgizji i Uzbekistanie. Aktualnie, Kościołowi za wschodnią granicą służy 198 kapłanów diecezjalnych, 387 kapłanów zakonnych, 320 sióstr i 40 braci zakonnych z Polski oraz wolontariusze świeccy. Po Mszy św. przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na ten cel.
  2. W zakrystii są dostępne poświęcone opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  3. Środa, 7.12., I środa miesiąca. Po Mszy św. wieczornej modlitwy do Matki Bożej Gajowskiej.
  4. Czwartek, 8.12., Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 12.00 – 13.00 Modlitwa w Godzinie łaski, 18.00 uroczysta Msza św.
  5. Roraty od poniedziałku do piątku o 18.00, a w soboty o 7.00.
  6. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji dobrego przygotowania naszej parafii do wielkich jubileuszy, zakończona dziesiątkiem różańca i modlitwą do Matki Bożej Gajowskiej, specjalnie na tę okazję przygotowaną. W czasie adoracji możliwość spowiedzi. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi przedświątecznej na ostatnie dni Adwentu.
  7. Również codziennie o 20.30 „Różaniec przy grocie” w Różańcowym gaju.
  8. Przypominamy, że w ramach kolędy będziemy odwiedzać parafian, którzy wyrażą takie życzenie. Prosimy o wypełnienie stosownych deklaracji i wrzucenie ich do skrzyneczki za ławkami lub przesłać mailem na adres parafii do 18.12., czyli do IV Niedzieli Adwentu włącznie. Na podstawie złożonych deklaracji zostanie opracowany i podany do wiadomości program kolędy.
  9. Nasz Pan Organista wyszedł ze szpitala, kontynuuje leczenie w domu i poleca się naszym modlitwom.
  10. Rozpoczął się remont dachu nad kaplicą św. Józefa z założeniem, że zostanie ukończony do świąt. Jeżeli pogoda pozwoli prace będą kontynuowane po Nowym Roku. Został złożony kolejny wniosek o dotację do MKiDN, przygotowywane są również wnioski do Marszałka Województwa Małopolskiego i w ramach ogłoszonego niedawno nowego programu „Polski Ład dla Kultury”. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. ostatnia w tym roku składka inwestycyjna na remont dachu kościoła. Przypominamy, że ofiary wpłacane na konto parafii można odliczyć od podatku. W tytule przelewu należy wpisać „darowizna na cele kultu religijnego – remont dachu”. Bóg zapłać za każdy grosz.