VI NIEDZIELA ZWYKŁA 12 lutego 2023 r.

  1. Dziś na wszystkich Mszach św. składka inwestycyjna na remont dachu kościoła.
  2. Wtorek, 14.02., święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy. Na Mszy św. wieczornej modlitwa za Ojczyznę.
  3. Środa, 15.02., 18.00 Msza św. i nabożeństwo do św. Józefa.
  4. Czwartek, 16.02., „Tłusty czwartek”. Bracia Kapucyni zachęcają do wzięcia udziału w akcji „Wyślij pączka do Afryki” i złożenia ofiary na budowę studni w Afryce. Deficyt wody pitnej jest jednym z największych problemów Afryki, gdzie ludzie umierają nawet nie tyle z głodu, co z powodu chorób wynikających z braku dostępu do pitnej wody. Szczegóły akcji na stronie internetowej pączek.kapucyni.pl. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania: kl. VII – 16.30, kl. VIII – 18.30. O 19.00 spotkanie dla ministrantów i lektorów.
  5. Piątek, 17.02., Msza św. wieczorna w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia.
  6. Zachęcamy do aktywnego włączania się w liturgię, zwłaszcza niedzielnej Mszy św., poprzez odczytywanie Słowa Bożego, wezwań modlitwy wiernych, udział w procesji z darami czy zbieranie składki. Panów, którzy byli kiedyś ministrantami zachęcamy do powrotu do służby przy ołtarzu. Byłoby to piękne świadectwo wiary i przykład dla młodszych. Pamiętajmy, że „słowa uczą, ale przykłady pociągają”. Zachęcamy osoby, które potrafią grać na organach by, zagrały w naszym kościele np. na Mszy św. w tygodniu. Zachęcamy także osoby śpiewające do wzbogacenia śpiewu w czasie liturgii.
  7. Bernardyni z Ukrainy przesyłają podziękowania za wparcie przekazane przez naszą parafię w kwocie 6000,00 zł. Za przekazane pieniądze kupili agregat prądotwórczy do klasztoru w Serednem na Zakarpaciu. Pełny tekst podziękowań oraz zdjęcie gwardiana klasztoru i agregatu na stronie internetowej parafii.
  8. Zgodnie z poleceniem Metropolity Krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego po Mszach świętych przed kościołem zbiórka na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.