NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO  9 kwietnia 2023 r.

  1. Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja! Niech te Święta Paschalne umocnią naszą wiarę, że i my wraz z Nim zmartwychwstaniemy. Niech radość paschalna przeniknie nasze życie i towarzyszy nam w naszej codzienności. Radosnego świętowania Zmartwychwstania Pańskiego.
  2. Jutro drugi dzień świąt, Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Tradycyjnie składka w tym dniu przeznaczona jest na UPJPII. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. w kolejne dni oktawy Wielkanocy.
  3. Czwartek, 13.04., spotkanie dla kandydatów do bierzmowania: kl. VII – 16.30, kl. VIII – 18.30.
  4. Ponieważ oktawa Wielkanocy ma rangę uroczystości, w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od jedzenia pokarmów mięsnych.
  5. Sobota, 15.04., 18.00 Msza św. z Niedzieli Miłosierdzia na której dzieci przygotowujące się do I Komunii św. odnowią przyrzeczenia chrzcielne. 19.00 Wieczór Uwielbienia Pana.
  6. Przyszła niedziela, 16.04., to Niedziela Miłosierdzia. 15.00 Msza św. odpustowa w kaplicy na cmentarzu w intencji zmarłych parafian.
  7. Przypominamy, że codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. jest cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 20.30 „Różaniec przy grocie”.
  8. Serdeczne Bóg zapłać ks. Dominikowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz Scholi za piękne przygotowanie liturgii Triduum Sacrum. Wielkie dzięki za ofiary złożone w czasie Gorzkich Żali na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczną dekorację kościoła. Wyrazy wdzięczności dla wszystkich, którzy pomogli przygotować kościół na święta.
  9. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. składka inwestycyjna na remont dachu kościoła. Ponieważ stara więźba nad prezbiterium została całkowicie zniszczona przez kornika, konieczną okazała się jej rekonstrukcja od podstaw, co znacząco podwyższyło koszt remontu. Obecnie dobiegają końca prace przy więźbie oraz deskowaniu i następnie rozpocznie się krycie miedzianą blachą. Wesprzyjmy szczodre historyczne dzieło remontu dachu naszego kościoła przed zbliżającym się jubileuszem 400-lecia jego budowy. Nowy dach przewidziany jest na 150 lat. Przypominamy, że ofiary wpłacane na konto parafii można odliczyć od podatku.