II NIEDZIELA WIELKANOCNA czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 16 kwietnia 2023 r.

  1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego kończąca oktawę Wielkanocy. O 15.00 odpustowa Msza św. w kaplicy na cmentarzu w intencji zmarłych parafian oraz koronka do Bożego Miłosierdzia.
  2. Dziś rozpoczyna się 79. Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy do przekazywania 1,5% na Caritas.
  3. Przed kościołem wyłożone są książeczki syntetycznie przedstawiające formy kultu Bożego Miłosierdzia. Są one gratisowe. Zabierzmy je dla siebie i dla znajomych. Niech lektura tej książeczki pomoże pogłębić kult Bożego Miłosierdzia.
  4. Środa, 19.04., 00 Msza św. i nabożeństwo do św. Józefa z racji trzeciej środy miesiąca.
  5. Piątek, 21.04., Msza św. wieczorna w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia.
  6. Pielgrzymi z Diecezjalnej Pielgrzymki z Bielska-Białej do Łagiewnik proszą o nocleg dla ok. 140 osób. Według programu mają do nas dotrzeć w poniedziałek, 2.05., ok. 19.30. Wymarsz planowany jest następnego dnia ok. 9.00. Wszyscy, którzy mogą i chcą przyjąć pielgrzymów pod swój dach, proszeni są o zgłaszanie się do zakrystii lub przesłanie zgłoszenia mailem na adres parafii z podaniem adresu, numeru telefonu oraz liczby miejsc noclegowych.
  7. Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów w Krakowie zaprasza wszystkich chętnych, a w szczególności tegorocznych ósmoklasistów, do udziału w Dniu Otwartym Liceum Pijarów, w sobotę, 22.04., 9.00 – 14.00 w budynku szkoły przy ul. Akacjowej 5 w Krakowie. Więcej informacji o szkole i rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej szkoły.
  8. Dzisiejsza składka inwestycyjna przeznaczona jest na remont dachu kościoła. Obecnie odbudowany dach na prezbiterium kryty jest miedzianą blachą.