IV NIEDZIELA WIELKANOCNA    30 kwietnia 2023 r.

 1. Dzisiaj w IV Niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Prośmy Pana żniwa, aby powołał robotników do swojej winnicy.
 2. Wtorek, 2.05., Dzień Polonii i Polaków za Granicą oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieśmy narodową flagę na naszych domach. 19.30 przyjście pielgrzymów Diecezjalnej Pielgrzymki Pieszej z Bielska-Białej do Łagiewnik. Wszyscy, którzy zgłosili gotowość przyjęcia pielgrzymów na nocleg, jak i ci, którzy są gotowi przyjąć pielgrzymów pod swój dach bez wcześniejszego zgłoszenia, proszeni są, by przyjechali o 19.30 zabrać do siebie pielgrzymów. Ponieważ zgłoszonych noclegów jest dużo mniej niż pielgrzymów, gościna „ostatniej minuty” będzie bardzo pomocna. Wymarsz pielgrzymów planowany jest następnego dnia ok. 9.00.
 3. Środa, 3.05., uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski oraz państwowe Święto Konstytucji 3 Maja. Msze św. jak w niedzielę. Nie jest to jednak święto obowiązkowe. Z racji pierwszej środy miesiąca po Mszy św. wieczornej majówka i modlitwy do Matki Bożej Gajowskiej.
 4. Czwartek, 4.05., wspomnienie św. Floriana. Zachęcamy mieszkańców ulicy i osiedla św. Floriana, by uczcili swojego patrona przy jego kapliczce, która znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i św. Floriana. Z racji pierwszego czwartku, po Mszy św. wieczornej, majówka i modlitwy w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i
 5. Piątek, 5.05., pierwszy piątek miesiąca. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy i możliwość spowiedzi do 17.50. Na zakończenie adoracji litania do NSPJ. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo majowe.
 6. Sobota, 6.05., święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba i zarazem pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a następnie różaniec, który prowadzi Róża MB Fatimskiej. W ramach duchowego przygotowania do wielkich jubileuszy parafialnych o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie adoracja w ciszy do 18.00. W czasie adoracji będzie się można spokojnie wyspowiadać czy też porozmawiać z kapłanem. Skorzystajmy z tej okazji, by pogłębić naszą więź z Panem Jezusem.
 7. Niedziela, 7.05., pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30.
 8. Nabożeństwa majowe w kościele po Mszy św. wieczornej, a pół godziny przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona dziesiątkiem różańca i modlitwą do MB Gajowskiej o dobre przygotowanie parafii do wielkich jubileuszy parafialnych. W czasie adoracji możliwość spowiedzi. 20.30 majówka przy grocie, na którą serdecznie zapraszamy wg rejonów parafii:
 • Poniedziałek, 1.05., Rejon I: Ul. Widokowa, ul. Pod Górą, ul. Brzezinka, ul. Cicha, Brzyczyna.
 • Wtorek, 2.05., Rejon II: Ul. Wzgórze, ul. Grzmiąca, ul. Sosnowa, ul. Wesoła, ul. Pogórze, ul. Słoneczna, ul. Zalesie, ul. Spadzista, ul. Myślenicka (nr parzyste), ul. Klimkówka.
 • Środa, 3.05., Rejon III: Ul. Myślenicka (nr nieparzyste), ul. Szkolna, ul. Lipowa, ul. Wąwozowa, ul. Parkowa, ul. Akacjowa, ul. Gaik, ul. Maryjna, ul. Wąska, ul. Kotarbówki, ul. Leśny Stok, ul. Kościelna.
 • Czwartek, 4.05., Rejon IV: Ul. Krakowska, ul. Przymiarki, ul. Św. Floriana, Os. Św. Floriana, Os. Dębowe, ul. Zdrojowa, ul. Spacerowa, ul. Źródlana, ul. Wrzosowa.
 • Piątek, 5.05., Rejon V: Ul. Brzegi, ul. Kwiatowa, ul. Górska, ul. Stroma, ul. Krótka, ul. Polna.
 • Sobota, 6.05., Rejon VI: Ul. Zadziela (nr nieparzyste), ul. Gilówka, ul. Zgody, ul. Bema, ul. Latochówki, ul. Łąkowa, ul. Kwiatowa.
 • Niedziela, 7.05., Rejon VII: Ul. Zadziela (nr parzyste), ul. Polna, ul. Rudawa, ul. Nowa, ul. Księżówka.
 1. W zakrystii można nabyć jako cegiełkę na remont dachu, medal wykonany z mosiądzu, w drewnianym pudełeczku, na awersie przedstawiający Matkę Bożą Gajowską, a na rewersie symbol eucharystyczny zdobiący tabernakulum w naszym kościele. Ofiara minimalna 200,00 zł.
 2. Dnia 20.04.2023 gmina nakazała w terminie do 14 dni, usunięcie kontenera na śmieci znajdującego się przy dolnej bramie na cmentarz, ponieważ zajmuje pas drogowy. Wobec powyższego śmieci należy wrzucać do kontenera umieszczonego na parkingu cmentarnym. Jednocześnie przypominamy, że kontener ten przeznaczony jest na śmieci jedynie z cmentarza, a nie z całej okolicy. Za wywóz śmieci wrzucanych do kontenera na parkingu cmentarnym płacą dysponenci grobów, oczywiście ci, którzy wnoszą opłaty cmentarne. Niestety bardzo dużo grobów jest nieopłaconych! Sprawdźmy więc czy posiadamy dokumenty upoważniające do dysponowania grobami naszych bliskich i czy są one opłacone. Groby nieopłacone przez więcej niż 20 lat będą przeznaczane do likwidacji i ponownego wykorzystania. Opłaty można wnosić w kancelarii parafialnej we wtorki po Mszy św. o 18.00.