XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2 lipca 2023 r.

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30.
  2. Poniedziałek, 3.07., święto św. Tomasza, apostoła.
  3. Wtorek, 4.07., święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej na Wawelu.
  4. Środa, 5.07., pierwsza środa miesiąca. Po Mszy św. wieczornej modlitwy do Matki Bożej Gajowskiej.
  5. Czwartek, 6.07., pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej modlitwy w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i
  6. Piątek, 7.07., pierwszy piątek miesiąca. 00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. W czasie adoracji możliwość spowiedzi do 17.50. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do NSPJ.
  7. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji o dobre przygotowanie parafii do wielkich jubileuszy parafialnych, zakończona dziesiątkiem różańca i modlitwą do Matki Bożej Gajowskiej. W czasie adoracji możliwość spowiedzi.
  8. Również codziennie o 20.30 „Różaniec przy grocie” w Różańcowym gaju.
  9. Za dwa tygodnie w sobotę, 15.07.2023 STRAŻACKI PIKNIK dla uczczenia dwusetnej rocznicy fundacji kapliczki św. Floriana w Lusinie. 11.00 – Msza św. polowa na łące przy kapliczce, pod przewodnictwem Ks. Prałata Grzegorza Szewczyka, emerytowanego proboszcz Bazyliki św. Floriana w Krakowie w intencji strażaków oraz mieszkańców ulicy i osiedla św. Floriana, z przekazaniem naszej parafii relikwii św. Floriana, a następnie pokaz sprzętu strażackiego, występ orkiestry strażackiej oraz poczęstunek. Będziemy gościć strażaków z 10 OSP znajdujących się na terenie naszego dekanatu oraz przedstawicieli Wojewódzkiej Komendy Straży Pożarnej w Krakowie. Wydarzenie objął patronatem Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka. Wszystkich parafian, a zwłaszcza mieszkańców ulicy i osiedla św. Floriana, prosimy o pomoc w przygotowaniu wydarzenia, m.in. poprzez wykoszenie łąki oraz dekorację kapliczki św. Floriana.
  10. W przyszłą niedzielę jako drugą niedzielę miesiąca, na wszystkich Mszach św. składka inwestycyjna na remont dachu kościoła.