VII NIEDZIELA WIELKANOCNA Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 12 maja 2024 r.

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. „Dni powszednie po Wniebowstąpieniu aż do soboty przed Zesłaniem Ducha Świętego włącznie przygotowują na przyjście Ducha Świętego Pocieszyciela”.
 2. Wtorek, 14.05., święto św. Macieja, apostoła.
 3. Środa, 15.05., po Mszy św. wieczornej nabożeństwo majowe i modlitwy do św. Józefa z racji trzeciej środy miesiąca.
 4. Czwartek, 16.05., święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.
 5. Piątek, 17.05., trzeci piątek miesiąca. Msza św. wieczorna w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
 6. Sobota, 18.05., 00 Msza św. z Wigilii Zesłania Ducha Świętego, nabożeństwo majowe i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do 20.30.
 7. Niedziela, 19.05. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca Okres Wielkanocny.
 8. Nabożeństwa majowe w kościele po Mszy św. wieczornej, a pół godziny przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona dziesiątkiem różańca i modlitwą do MB Gajowskiej w ramach Archidiecezjalnego Kongresu Eucharystycznego oraz w intencji o dobre przygotowanie parafii do wielkich jubileuszy parafialnych. W czasie adoracji możliwość spowiedzi. 20.30 majówka przy grocie, na którą serdecznie zapraszamy wg rejonów parafii:
 • Niedziela, 12.05., Rejon V: Ul. Brzegi, ul. Kwiatowa, ul. Górska, ul. Stroma, ul. Krótka, ul. Polna.
 • Poniedziałek, 13.05., Rejon VI: Ul. Zadziela (nr nieparzyste), ul. Gilówka, ul. Zgody, ul. Bema, ul. Latochówki, ul. Łąkowa, ul. Kwiatowa.
 • Wtorek, 14.05., Rejon VII: Ul. Zadziela (nr parzyste), ul. Polna, ul. Rudawa, ul. Nowa, ul. Księżówka.
 • Środa, 15.05., Rejon I: Ul. Widokowa, ul. Pod Górą, ul. Brzezinka, ul. Cicha, Brzyczyna.
 • Czwartek, 16.05., Rejon II: Ul. Wzgórze, ul. Grzmiąca, ul. Sosnowa, ul. Wesoła, ul. Pogórze, ul. Słoneczna, ul. Zalesie, ul. Spadzista, ul. Myślenicka (nr parzyste), ul. Klimkówka.
 • Piątek, 17.05., Rejon III: Ul. Myślenicka (nr nieparzyste), ul. Szkolna, ul. Lipowa, ul. Wąwozowa, ul. Parkowa, ul. Akacjowa, ul. Gaik, ul. Maryjna, ul. Wąska, ul. Kotarbówki, ul. Leśny Stok, ul. Kościelna.
 • Sobota, 18.05., Rejon IV: Ul. Krakowska, ul. Przymiarki, ul. Św. Floriana, Os. Św. Floriana, Os. Dębowe, ul. Zdrojowa, ul. Spacerowa, ul. Źródlana, ul. Wrzosowa.
 1. Dzisiejsza składka na wszystkich Mszach św. przeznaczona jest na dalsze prace remontowe przy kościele: Izolacja pionowa fundamentów, system drenażu i odwodnienia, wybrukowanie i zagospodarowanie terenu przed i wokół kościoła.