VIII NIEDZIELA ZWYKŁA  26 maja 2024 r. Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. 11.30 Msza św. dziękczynna za szczęśliwy remont dachu i fundamentów naszego kościoła oraz za 35 lat kapłaństwa księdza proboszcza. Po Mszy św. parafialny piknik w plebańskim sadzie jako podziękowanie za zaangażowanie w prace remontowe przy naszym kościele, na który wraz z Kołem Gospodyń i Gospodarzy w Gaju serdecznie zapraszamy wszystkich parafian oraz gości.
 2. Wczoraj do I Komunii św. przystąpiło 38 dzieci z naszej parafii. Modlimy się, aby miłość do Pana Jezusa Eucharystycznego rozwijała się w ich sercach i kształtowała ich życie. Wszystkie dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na „Biały Tydzień”. Rodzicom dziękujemy za piękne przygotowanie kościoła i za ufundowanie ornatu oraz ozdobnej stuły.
 3. Wtorek, 28.05., wspomnienie bł. Stefana kard. Wyszyńskiego. Po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym uczczenie relikwii Prymasa Tysiąclecia.
 4. Środa, 29.05., Msza św. wieczorna z Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. 19.00 zbiórka LSO. Kancelaria nieczynna.
 5. Czwartek, 30.05., Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. jak w niedzielę. Po Mszy św. o 9.30 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz przy skrzyżowaniu ulic Maryjnej i Akacjowej, drugi przy skrzyżowaniu ulic Akacjowej i Wąskiej, trzeci przy skrzyżowaniu ulic Wąskiej i Maryjnej, czwarty na górnym parkingu. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji, zwłaszcza dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne jak i przeżywające rocznicę I Komunii św. oraz asystę procesyjną. Prosimy nie parkować wzdłuż trasy procesji a zwłaszcza przy ul. Maryjnej od ul. Akacjowej do parkingu górnego. Parking górny zostanie zamknięty po Mszy św. o 7.30. Radzimy parkować na parkingu przy cmentarzu.
 6. Piątek, 31.05., święto Nawiedzenia NMP. O 20.00 dodatkowa Msza św. na zakończenie czwartego roku nieustannego odmawiania „Różańca przy grocie”, w intencji wszystkich, którzy włączali się w tę modlitwę. Po Mszy św. procesyjne przejście do groty i ostatnia majówka.
 7. Sobota, 1.06., pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie i różaniec, który poprowadzi Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz trzecie nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca. Informacje o nabożeństwie wynagradzającym pięciu pierwszych sobót miesiąca na stronie internetowej parafii. W ramach duchowego przygotowania do wielkich jubileuszy parafialnych oraz w ramach Archidiecezjalnego Kongresu Eucharystycznego o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie adoracja w ciszy do 17.50. W czasie adoracji możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Skorzystajmy z tej okazji, by pogłębić naszą więź z Panem Jezusem.
 8. Niedziela, 2.06., pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Zmianka różańcowa po Mszy św. o 9.30.
 9. Nabożeństwa majowe w kościele po Mszy św. wieczornej, a pół godziny przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona dziesiątkiem różańca i modlitwą do MB Gajowskiej w ramach Archidiecezjalnego Kongresu Eucharystycznego oraz w intencji o dobre przygotowanie parafii do wielkich jubileuszy parafialnych. W czasie adoracji możliwość spowiedzi. 20.30 majówka przy grocie, na którą serdecznie zapraszamy wg rejonów parafii:
 • Niedziela, 26.05., Rejon V: Ul. Brzegi, ul. Kwiatowa, ul. Górska, ul. Stroma, ul. Krótka, ul. Polna.
 • Poniedziałek, 27.05., Rejon VI: Ul. Zadziela (nr nieparzyste), ul. Gilówka, ul. Zgody, ul. Bema, ul. Latochówki, ul. Łąkowa, ul. Kwiatowa.
 • Wtorek, 28.05., Rejon VII: Ul. Zadziela (nr parzyste), ul. Polna, ul. Rudawa, ul. Nowa, ul. Księżówka.
 • Środa, 29.05., Rejon I: Ul. Widokowa, ul. Pod Górą, ul. Brzezinka, ul. Cicha, Brzyczyna.
 • Czwartek, 30.05., Rejon II: Ul. Wzgórze, ul. Grzmiąca, ul. Sosnowa, ul. Wesoła, ul. Pogórze, ul. Słoneczna, ul. Zalesie, ul. Spadzista, ul. Myślenicka (nr parzyste), ul. Klimkówka.
 • Piątek, 31.05., Rejon III: Ul. Myślenicka (nr nieparzyste), ul. Szkolna, ul. Lipowa, ul. Wąwozowa, ul. Parkowa, ul. Akacjowa, ul. Gaik, ul. Maryjna, ul. Wąska, ul. Kotarbówki, ul. Leśny Stok, ul. Kościelna.
 1. Przez cały czerwiec litania do NSPJ będzie odmawiana po wieczornej Mszy św. przed ołtarzem NSPJ.