Salezjański Wolontariat Misyjny ponownie u nas

wpis w: Z życia Kościoła | 0

W niedzielę, 21.10., Kościół w Polsce będzie przeżywał niedzielę misyjną. Z tej racji będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszach Św. będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która pomoże wesprzeć seminarium w Moshi, w północno-wschodniej Tanzanii.

Młodzi, którzy wyjeżdżają na misje, o swojej pracy i zaangażowaniu mówią w następujący sposób:

Jesteśmy po to, żeby wspierać misje. Ofiarujemy nasz czas, wiedzę i umiejętności, aby służyć najbardziej potrzebującym w krajach Afryki, Ameryki Południowej, Europy Wschodniej lub Azji poprzez wolontariat w Polsce i za granicą.  Najważniejsze w pracy wolontariusza misyjnego jest dzielenie się świadectwem chrześcijańskiego życia osoby świeckiej. Żyjąc wśród tych, do których jesteśmy posłani, wykonujemy konkretną pracę na rzecz innych i jesteśmy żywymi świadkami miłości Jezusa Chrystusa. Bo wolontariat misyjny to „Ewangelia w działaniu”, czyli przekazywanie ludziom orędzia Ewangelii poprzez działania odpowiadające na najpilniejsze potrzeby bliźnich.

Więcej o wolontariacie młodych można znaleźć klikając na logo:

: