Apostolat “ZŁOTA RÓŻA”

wpis w: Żywy Różaniec | 0

złotarozaApostolat „ZŁOTA RÓŻA” zrodził się w Mediugorje i jest odpowiedzią  na   orędzie Matki Bożej Królowej Pokoju z dnia 2 stycznia 2007 roku, kiedy to Maryja, w czasie comiesięcznego spotkania z Mirjaną, poprosiła o modlitwę i post za kapłanów.

 “ZŁOTA RÓŻA” to grupa 21-osób. Modlitwa wspólnotowa zaczyna się Mszą św. w pierwszy czwartek miesiąca. Następnie każda z osób w wybranym przez siebie dniu (wypadającym co 3 tygodnie) ustalonym z animatorką, rozważa jedną wyznaczoną na stałe dla całej wspólnoty tajemnicę RÓŻAŃCA i dziesiątek KORONKI do MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Modlimy się w domu (mile widziana modlitwa rodzinna).

W tymże dniu każda z osób, ofiarowuje w podanych intencjach dowolny post (wyrzeka się czegoś z pokarmów, zbytecznych rozmów, filmów itp.). W tych intencjach można ofiarować udział we Mszy św., adorację Najświętszego Sakramentu, cierpienie, pracę, akty strzeliste itp. (wg uznania).

O powstaniu w naszej parafii Apostolatu „Złota Róża” mówi animatorka p. Beata.

Podczas rekolekcji wakacyjnych które odbyły się w Olsztynie w „Świętej Puszczy” w 2011 r. podzieliła się z nami świadectwem JULITA, która była współzałożycielką kilkunastu apostolatów Złotej Róży na terenie całej Polski. Mówiła jak wielkie owoce mogą przynosić te wspólnotowe modlitwy i że jako ludzie świeccy jesteśmy bardzo potrzebni kapłanom nie tylko służąc pomocą, ale właśnie zanosząc modlitwy w ich intencjach i wypraszając święte powołania kapłańskie i zakonne z naszych rodzin.

Już kilka lat modlimy się w Margaretkach, więc ta forma modlitwy nie była nowością, z tą różnicą, że tutaj w szczególny sposób możemy polecać nasze dzieci, młodzież całej parafii i prosić dla nich o święte powołania kapłańskie i zakonne. Założycielka  „Złotych Róż” otrzymała szczególne błogosławieństwo od ojca rekolekcjonisty, zachęcając do przystępowania do wspólnot. W sercu mojej mamy było pragnienie modlić się o powołania kapłańskie z naszej parafii i jako pierwsza zgłosiła chęć przystąpienia do „Złotej Róży”. Wymieniłyśmy się telefonami z „Założycielką” i mieliśmy przystąpić do Apostolatu Złotej Róży, która powstawała w Krakowie.

Po wyjeździe z rekolekcji dowiedziałam się, że tworzy się grupa w Sieprawiu. W tym czasie zadzwoniła Julita i zachęcała nas do założenia takiej grupy w naszej parafii. Poleciła pójść i porozmawiać z ks. Proboszczem o tej formie modlitwy. Przed rozpoczęciem formowania grupy odmówiłyśmy Nowennę do Ducha Świętego i zawierzyłyśmy się Matce Najświętszej, jeśli jest to wolą Bożą, by to dzieło powstało w naszej parafii. Już w czasie odmawiania Nowenny zaczęły się zgłaszać osoby chętne, by modlić się z nami.

Mamy ogromną radość w sercu, że możemy w każdy pierwszy czwartek modlić się przed wystawionym w Najświętszym Sakramencie Jezusem. Ufamy, że Mateczka Gajowska będzie wstawiać się w naszych intencjach i wyprosi u Swojego Syna powołania kapłańskie i zakonne z parafii Gaj.

Myśl o powstaniu Złotej Róży, która będzie się modlić o powołania kapłańskie z gajowskiej parafii bardzo się spodobała ks. Proboszczowi. Ustalono, że od 1 marca 2012 r. w każdy I czwartek miesiąca, pół godziny przed Mszą św. będzie prowadzona przez Złotą Różę i Margaretki adoracja  Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie z modlitwami za kapłanów i o powołania kapłańskie z naszej parafii. Powołanie kapłańskie to powołanie do służby Chrystusowi w Kościele poprzez sprawowanie sakramentów i głoszenie Ewangelii.

Św. Jan Paweł II w orędziu na Dzień Powołań w 2003 r.  napisał do ludzi młodych: „Również i dziś rozbrzmiewa wezwanie Pana Jezusa: «Kto (…) chciałby Mi służyć, niech idzie za Mną» (J 12, 26). Nie bójcie się go podjąć. Z pewnością czekają was trudności i ofiary, lecz służąc będziecie szczęśliwi; będziecie świadkami tej radości, której nie może dać świat. Będziecie żywymi płomieniami nieskończonej i wiecznej miłości; poznacie duchowe bogactwa kapłaństwa, Bożego daru i tajemnicy”.

Serdecznie zapraszamy Wszystkich, którzy kochają Kościół i pragną jego rozwoju do uczestnictwa w comiesięcznych modlitwach o powołania kapłańskie w I czwartek miesiąca.