V NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                   10 lutego 2019 r.

 1. Gościmy dziś ks. Wojciecha Kościelniaka, naszego krakowskiego misjonarza, który już blisko 30 lat pracuje w Kiabakari w Tanzanii. Po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary na wsparcie dzieł przez niego prowadzonych.
 2. W poniedziałek, 11.02., wspomnienie NMP z Lourdes, XXVII Światowy Dzień Chorego. Pamiętamy w modlitwie o chorych, zwłaszcza z naszej parafii.
 3. Również w poniedziałek, o 17.00 zbiórka dla ministrantów z klasy IV i V.
 4. We wtorek, 12.02., o 17.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII i VIII, zaś spotkanie dla kandydatów z klasy III gim., będzie za tydzień we wtorek 19.02., po Mszy św. wieczornej.
 5. W czwartek, 14.02., święto Świętych Cyryla mnicha, i Metodego biskupa, patronów Europy.
 6. W piątek, 15.02., z racji III piątku miesiąca Msza św. do Miłosierdzia Bożego w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych, a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia.
 7. W każdą sobotę o 16.00 ma swoje spotkanie Grupa Apostolska.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                  3 lutego 2019 r.

 1. Dziś po każdej Mszy św., z racji pierwszej niedzieli miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.
 2. W środę, 6.02., o 18.00, trzecie z kolei spotkanie z cyklu „Z Maryją przez Rok Liturgiczny” zatytułowane „Cud ofiarowania Bogu wraz z Maryją”, które prowadzi ks. prof. Stanisław Mieszczak. W tym dniu kancelaria będzie nieczynna.
 3. W czwartek, 7.02., po Mszy św. wieczornej, jak w każdy pierwszy czwartek miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie.
 4. W sobotę, 9.02., o 18.00 Wieczór Uwielbienia Pana.
 5. W przyszłą niedzielę, 10.02., będziemy gościli ks. Wojciecha Kościelniaka, naszego krakowskiego misjonarza, który już blisko 30 lat pracuje w Kiabakari w Tanzanii. Przez całą niedzielę będzie głosił kazania, a po Mszach św. będzie możliwość osobistego spotkania i wsparcia dzieł przez niego prowadzonych. Na stoliku w przedsionku są małe ulotki, skrótowo prezentujące działalność misji w Kiabakari i formy wsparcia.

III NIEDZIELA ZWYKŁA                                                          27 stycznia 2019 r.

 1. Dziś zakończenie 34 Światowych Dni Młodzieży w Panamie. O 14.00 w telewizji Trwam transmisja Mszy św. posłania kończącej to wydarzenie. O północy uroczystość pożegnania papieża Franciszka, również transmitowana przez telewizję Trwam.
 2. W środę, 30.01., Msza św. w intencji śp. ks. Władysława Wiechcia, długoletniego proboszcza naszej parafii, w 3 rocznicę śmierci.
 3. W piątek, 1.02., z racji pierwszego piątku, spowiedź od 17.00, a po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W sobotę, 2.02., święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o 7.00, 9.00 i 18.00.
 5. Po Mszy św. o 7.00 różaniec poprowadzi Róża św. Maksymiliana Kolbe. Na Mszy św. o 9.00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. otrzymają Pismo św., książeczki do nabożeństwa oraz świece. W święto Ofiarowania Pańskiego przypada Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez Jana Pawła II. Składka jest przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
 6. W niedzielę, 3.02., po Mszy św. o 9.30 zmianka różańcowa.
 7. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
 8. Za dwa tygodnie, w niedzielę, 10.02., będziemy gościli ks. Wojciecha Kościelniaka, naszego krakowskiego misjonarza, który już blisko 30 lat pracuje w Kiabakari w Tanzanii. Na stoliku w przedsionku są małe ulotki, skrótowo prezentujące działalność misji.
 9. Są pierwsze zgłoszenia osób gotowych zaoferować transport na niedzielną Mszę św., a pani Zakrystianka podjęła się, póki co, koordynacji tej inicjatywy. Prosimy zatem zgłaszać w zakrystii gotowość podwiezienia do kościoła, jak i osoby, które chciałyby z takiej możliwości skorzystać. Zainteresujmy się czy są takie osoby w naszym sąsiedztwie. Pamiętajmy, że tylko dobre uczynki pójdą za nami na tamten świat.

II NIEDZIELA ZWYKŁA                                                           20 stycznia 2019 r.

 1. Wczoraj dobiegła końca kolęda. Bardzo serdecznie dziękujemy za gościnę i życzliwość. Kolęda to ważne wydarzenie integrujące wspólnotę parafialną. Dziękujemy za docenienie posługi ministrantów i lektorów. Dziękujemy również za złożone ofiary, które jak to zostało powiedziane przed kolędą, w 70% przeznaczone są dla księdza, który nas odwiedził, a w 30% na seminarium, misje i księży chorych.
 2. Jednym z problemów, który rzucił się w oczy w czasie kolędy, jest fakt, że wielu starszych ludzi chciałoby uczęszczać do naszego kościoła, ale nie mają możliwości transportowych. Niektórzy, którym zdrowie na to pozwala, idą na piechotę na niedzielną Mszę św. blisko godzinę. Stąd pytanie, propozycja, czy nie znalazłaby się w naszej parafii grupa osób, która by podjęła się organizacji transportu kontaktując osoby potrzebujące transportu z osobami, które by taki transport chciały zaoferować. Osoby chętne prosimy o kontakt.
 3. Dziś o 15.30, z racji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan uroczyste nabożeństwo słowa Bożego w sanktuarium JPII.
 4. We wtorek, 22.01., rozpoczynają się 34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie, które potrwają do 27.01. Tematem spotkania wyznaczonym przez papieża, są słowa Matki Bożej, zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: „Oto ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według słowa twego”. Papież przybędzie do Panamy w środę, 23.01., o 22.30 polskiego czasu. Bezpośrednią transmisję z powitania papieża i innych wydarzeń ŚDM przeprowadzą Telewizja Trwam i Radio Maryja. Do Panamy pojechało 3,5 tys. młodych Polaków i są największą grupą narodową z Europy.
 5. Msze św. w tygodniu o 7.00 rano i o 18.00.
 6. W piątek, 25.01., święto św. Pawła Apostoła, zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO                                                                          13 stycznia 2019 r.

 1. Dzisiejsza niedziela, przeżywana jako święto Chrztu Pańskiego, kończy cykl obchodów skupionych wokół misterium Wcielenia. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły Roku Liturgicznego, którego pierwsza część potrwa do wtorku przed Wielkim Postem. Zwyczajowo do święta Ofiarowania Pańskiego pozostaje bożonarodzeniowa dekoracja i śpiewamy jeszcze kolędy.
 2. Msze św. w tygodniu o 7.00 rano i o 18.00.
 3. Zachęcamy do aktywnego włączania się w liturgię, zwłaszcza niedzielnej Mszy św. poprzez odczytywanie Słowa Bożego, wezwań modlitwy wiernych, udział w procesji z darami czy zbieranie składki. Panów, którzy byli kiedyś ministrantami zachęcamy do powrotu do służby przy ołtarzu. Byłoby to piękne świadectwo wiary i przykład dla młodszych. Pamiętajmy, że „słowa uczą, ale przykłady pociągają”.
 4. Podczas Jasełek została zebrana ofiara 910 zł. Kwota ta zostanie w całości przeznaczona na wiosenny wyjazd dla dzieci i młodzieży. Na stronie internetowej fotorelacja z Jasełek.

Kolęda:

PN, 14.01., 9.00 – GAJ ul. Wzgórze, ul. Grzmiąca i ul. Wzgórze cd.

                  16.00 – LUSINA ul. św. Floriana (bez os. św. Floriana)

WT, 15.01., 9.30 –  GAJ ul. Sosnowa, ul. Pogórze, ul. Wesoła, ul. Zalesie, ul. Słoneczna

                 16.00 – LUSINA os św. Floriana

ŚR, 16.01., 9.00 – GAJ ul. Widokowa (od 1 do 9), ul. Pod Górą, ul. Widokowa (cd. do 40 i 57)

                  16.00 – GAJ ul. Kotarbówki, LUSINA, ul. Kościelna

CZ, 17.01., 9.00 – GAJ ul. Widokowa (cd.), Brzyczyna, Chorowice, ul. Cicha

                  16.00 – LUSINA ul. Kwiatowa od nr 70 do skrzyżowania z ul. Górską

PT, 18.01., 9.00 – GAJ ul. Myślenicka (od Mogilan), ul. Szkolna, ul. Lipowa, ul. Myślenicka do nru 9

                16.00 – LUSINA ul. Kwiatowa od skrzyżowania z ul. Górską do końca

SB, 19.01., 10.00 – GAJ ul. Góra Lib. 71, ul. Myślenicka od Libertowa i boczne: Klimkówka i Spadzista

                   10.00 – LUSINA ul. Krakowska od kaplicy (od nru 52 do skrzyżowania z ul. Zdrojową), ul. Zdrojowa od szkoły do końca

Pełny program kolędy na naszej stronie internetowej.

Uroczystość Objawienia Pańskiego                                                         6 stycznia 2019 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła, które będą do nabycia w zakrystii. Jest to dzień modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji, a w naszej Archidiecezji jest to także Dzień Misyjny Służby Liturgicznej Ołtarza. Składka przeznaczona jest na misje. Za miesiąc, w niedzielę, 10.02., będziemy gościć w naszej parafii ks. Wojciecha Kościelniaka z Kiabakari w Tanzanii, który przed świętami przeszedł w Polsce operację i powoli wraca do zdrowia.
 2. Po Mszy św., z racji pierwszej niedzieli miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.
 3. Po wieczornej Mszy św. jasełka, na które serdecznie zapraszamy, tym bardziej, że w tym roku został przygotowany zaskakujący scenariusz. Próba generalna w dzisiaj o 14.00.
 4. Msze św. w tygodniu o 7.00 rano i o 18.00.
 5. We wtorek, 08.01., spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII i VIII o 17.00, z klasy III gim. o 18.30.
 6. W sobotę, 12.01., po Mszy św. wieczornej Wieczór Uwielbienia Pana.
 7. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i rodzice ze Szkoły Podstawowej w Gaju zapraszają na obchody Dnia Seniora. W sobotę, 12.01., o 17.00 Msza św. w intencji seniorów, po Mszy św. spotkanie okolicznościowe w szkole i bal.

Kolęda:

PN, 7.01., 16.00 –  LUSINA, ul. Źródlana, ul. Wrzosowa

WT, 8.01., 16.00 – LUSINA ul. Chałubińskiego, ul. Zdrojowa 2, ul. Łąkowa 4 i 5

ŚR, 9.01., 9.00 – GAJ ul. Bema 2, ul. Szkolna do Lipowej, ul. Wąwozowa

CZ, 10.01., 16.00 – LUSINA, os. Dębowe

PT, 11.01., 16.00 – LUSINA ul. Zdrojowa od nru 4 do szkoły, ul. Źródlana 1

SB, 12.01., 10.00 – LUSINA, ul. Polna, ul. Brzegi (od Polnej do Zdrojowej)

                  10.00 – GAJ ul. Nowa i ul. Rudawa

Pełny program kolędy na naszej stronie internetowej.

NIEDZIELA W OKTAWIE NARODZENIA PAŃSKIEGO               30 grudnia 2018 r.

Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

 1. Dzisiejsza niedziela należy do Oktawy Narodzenia Pańskiego i jest przeżywana jako święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. O 11.30 Msza św. w intencji małżeństw, które w tym roku przeżywały swoje okrągłe jubileusze małżeńskie. Jest to zarazem ostatnia niedziela roku kalendarzowego 2018.
 2. Jutro zakończenie roku. O 17.30 różaniec, o 18.00 Msza św. z kazaniem podsumowującym wydarzania duszpasterskie 2018, a po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo na zakończenie roku.
 3. We wtorek zakończenie Oktawy Narodzenia Pańskiego, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i pierwszy dzień Nowego Roku AD 2019.
 4. Od środy Msze św. w tygodniu o 7.00 rano i o 18.00.
 5. W środę, 02.01., drugie z serii spotkań „Z Maryją przez Rok Liturgiczny”. O 18.00 Msza św., a następnie nabożeństwo do Matki Bożej Gajowskiej i konferencja zatytułowana „Boże Narodzenie. Szukać źródła siły i nadziei z Maryją”. Spotkania prowadzi ks. prof. Stanisław Mieszczak. Zabierzmy z przedsionku kościoła ulotki i bądźmy promotorami tych spotkań w naszym środowisku. Kancelaria nieczynna.
 6. W czwartek, 3.01., z racji pierwszego czwartku, po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie.
 7. Piątek, 4.01., pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 17.00. Po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 8. W sobotę, 5.01., z racji pierwszej soboty miesiąca, po Mszy św. o 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a następnie różaniec, który poprowadzi Róża św. Joanny Beretty Molla. O 16.00 spotkanie opłatkowe Grupy Apostolskiej.
 9. W przyszłą niedzielę przypada Trzech Króli, Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na każdej Mszy św. poświecenie kredy i kadzidła, a po Mszy św. z racji pierwszej niedzieli wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.
 10. Po wieczornej Mszy św. jasełka, na które serdecznie zapraszamy, tym bardziej, że w tym roku został przygotowany zaskakujący scenariusz. Próby przed jasełkami: środa, 02.01., czwartek, 03.01 po Mszy św. wieczornej oraz w sobotę 05.01., o 9.00. Próba generalna w niedzielę o 14.00.

Kolęda:

PN, 31.12., 9.00  – GAJ ul. Akacjowa od Zakopianki; LUSINA, ul. Leśny Stok.

ŚR, 2.01., 9.00 – GAJ ul. Zgody, Gilówka, Polna, ul. Księżówka, Nowa 2 i Nowa 3a.

CZ, 3.01., 16.00 – LUSINA ul. Górska (od Kwiatowej), ul. Krótka., ul. Stroma 23 i 25.

PT, 4.01., 16.00 – LUSINA  ul. Przymiarki, ul. Spacerowa

SB, 5.01., 10.00 – GAJ ul. Parkowa od k-ła w stronę Zakopianki, ul. Gaik, ul. Wąska, ul. Maryjna.

Pełny program kolędy na naszej stronie internetowej.

IV NIEDZIELA ADWENTU                                                              23 grudnia 2018 r.

 1. IV Niedziela Adwentu wprowadza bezpośrednio w radość świąt Bożego Narodzenia. Są jeszcze opłatki i świece na stół wigilijny.
 2. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. O 7.00 ostatnie Roraty. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżycia Wigilii. W każdej paczce opłatków są teksty modlitw i Ewangelii do wykorzystania na rozpoczęcie Wigilii.
 3. północy Paterka w intencji wszystkich parafian. Składka przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.
 4. W Boże Narodzenie i w święto św. Szczepana Msze św. jak w niedzielę.
 5. Składka z Bożego Narodzenia przeznaczona jest na „świętopietrze” czyli na potrzeby Stolicy Apostolskiej, a składka ze święta św. Szczepana na UPJPII.

W CZWARTEK, 27.12., rozpoczęcie kolędy:

9.00 – GAJ ul. Zadziele od ul. Bema 24 do Zakopianki.

16.00 – LUSINA ul. Krakowska nieparzyste od 5 do 25, parzyste od 2-36.

PIĄTEK, 28.12.,

9.00 – GAJ ul. Zadziele od Lusiny do ul. Księżówka, Kwiatowa, Łąkowa.

16.00 – LUSINA ul. Krakowska (od 27 do kaplicy nr 73- do kaplicy).

SOBOTA,  29.12.,

10.00 – GAJ ul. Zadziele od ul. Księżówka do ul. Bema, ul. Latochówki.

10.00 – LUSINA ul. Brzegi od nru 187 do ul. Górska 37, ul. Kwiatowa 27 i 27a, ul. Stroma.

Pełny program kolędy na naszej stronie internetowej.

 1. Centrum spotkania kolędowego jest wspólna modlitwa i błogosławieństwo udzielane przez kapłana. Przygotujmy nasz dom na tę chwilę (krzyż, świeca, woda świecona).
 2. Prosimy docenić posługę lektorów oraz ministrantów i zatroszczyć się o nich. Ofiary zwyczajowo składane podczas kolędy są absolutnie dobrowolne i przeznaczone w 70% dla kapłana, który nas odwiedza, a w 30% na potrzeby Seminarium Duchownego, wsparcie misjonarzy oraz na księży chorych. Domy Księży Chorych w Swoszowicach i w Makowie Podhalańskim są przepełnione i konieczna jest budowa kolejnego domu, bowiem już za kilka lat w naszej Archidiecezji będzie więcej księży emerytów niż wikarych.
 3. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. O 11.30 Msza św. w intencji małżeństw, które w tym roku przeżywały swoje okrągłe jubileusze małżeńskie.
 4. W ramach pomocy przedświątecznej przekazaliśmy paczki dla 14 osób. Bardzo dziękujemy za złożone wiktuały.

III NIEDZIELA ADWENTU                                                               16 grudnia 2018 r.

 1. III Niedziela Adwentu Gaudete – Radujcie się, wzywa do radości, wprowadzając nas w drugą część Adwentu, będącą bezpośrednim przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia. Przed nami intensywny tydzień, oby również, a właściwie przede wszystkim, w sensie duchowym.
 2. Roraty od poniedziałku do piątku o 18.00, w soboty o 7.00.
 3. Jak już wiemy z kalendarium adwentowego, spowiedź przedświąteczna w naszym kościele będzie w następujących terminach:

Czwartek, 20.12., i piątek, 21.12.,

Od 17.00 do 18.00 (dwóch kapłanów).

Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź do 20.00 (dwóch kapłanów).

Sobota, 22.12.,

Od 8.00 do 10.00 (czterech kapłanów).

O 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i spowiedź do 18.00 (czterech kapłanów).

Niedziela, 23.12.,

Pół godziny przed każdą Mszą św. (jeden kapłan).

Poniedziałek (Wigilia), 24.12.,

Sakrament Pokuty i Pojednania nie będzie sprawowany.

Zachęcamy do modlitwy wstawienniczej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji przystępujących do Sakramentu Pokuty, tych, którzy już dawno do spowiedzi nie byli, jak i tych, którzy trwają w grzechach i nie mogą, albo nie chcą z nich się wyzwolić.

 1. Kancelaria w piątek, 21.12., z racji spowiedzi będzie nieczynna.
 2. W sobotę, 22.12., od 10.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. Chorych należy zgłaszać w zakrystii do piątku 21.12.
 3. W zakrystii są poświęcone opłatki na stół wigilijny. W tym roku ofiary za opłatki zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów zakupu i montażu ogrzewania.
 4. W przedsionku kościoła młodzież ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadza świece w ramach jubileuszowej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Minimalna ofiara za małą świecę to 6 zł, za dużą 15 zł.
 5. Na pomoc Kościołowi na Wschodzie została przekazana kwota 1250 zł.
 6. Bonifraterska Fundacja Dobroczynna w Konarach przesłała podziękowanie za złożone ofiary na zakup busa w kwocie 2330,15 zł.
 7. Na stronie internetowej podziękowanie i relacja z przekazania różańców, zebranych przez Fundację Złota Róża, dla Sanktuarium maryjnego w Kibeho w Rwandzie.
 8. Również na naszej stronie internetowej program kolędy.
 9. W niedzielę, 30.12., przypada święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Z tej okazji o 11.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji małżeństw, które w tym roku przeżywały swoje okrągłe jubileusze małżeńskie, począwszy od pierwszej rocznicy przez 5-tą, 10-tą i kolejne pięciolecia. Po Mszy św. specjalne błogosławieństwo dla tych par. Jubilatów prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
 10. Na poniedziałek 17.12., po Mszy św. zostało zaplanowane przedświąteczne sprzątanie, a na środę 19.12., również po Mszy św. dekorowanie kościoła. Pani Zakrystianka serdecznie zaprasza do współpracy.

II NIEDZIELA ADWENTU                                                                9 grudnia 2018 r.

 1. Dziś II Niedziela Adwentu, dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wesprzyjmy wierzących w Chrystusa, często naszych rodaków, mieszkających na terenach dawnego Związku Sowieckiego, wrzucając ofiarę do skarbonki w przedsionku kościoła z napisem „Ofiara na misje”.
 2. Roraty od poniedziałku do piątku o 18.00, w soboty o 7.00.
 3. W środę, 12.12., o 18.00 pierwsze spotkanie z cyklu „Z Maryją przez Rok Liturgiczny”, zatytułowane „Adwent. Z Matką Bożą tęsknić za lepszym życiem”, które poprowadzi ks. Stanisław Mieszczak, sercanin, emerytowany profesor liturgiki UPJPII. Wychodząc z kościoła zabierzmy ulotki reklamujące to spotkanie jak i cały cykl comiesięcznych spotkań. Z tej racji w środę kancelaria będzie nieczynna.
 4. W czwartek, 13.12., po Roratach zbiórka dla ministrantów i lektorów ws. kolędy.
 5. W piątek, 14.12., po Roratach spotkanie dzieci i młodzieży, które przygotowują Jasełka.
 6. Prosimy zwrócić szczególną uwagę na kalendarium adwentowe, a w szczególności na terminy spowiedzi przedświątecznej.
 7. W zakrystii są poświecone opłatki na stół wigilijny. W tym roku ofiary za opłatki zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów zakupu i montażu ogrzewania.
 8. W przedsionku kościoła młodzież ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadza świece w ramach jubileuszowej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Minimalna ofiara za małą świecę to 6 zł, za dużą 15 zł.
 9. W ubiegłym tygodniu zostały zakupione 32 krzesełka do kościoła. W sumie jest ich 50. Serdeczne Bóg zapłać dwom ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary po 500 zł. oraz wszystkim, którzy złożyli ofiary do skarbonki. W skarbonce było 590 zł. Prosimy korzystać z krzesełek kierując się przykazaniem miłości bliźniego, czyli: nie rozkładać krzesełek pod chórem, gdzie jest największy tłok, ale bliżej prezbiterium, gdzie jest więcej wolnego miejsca; ułatwić podejście do komunii, składając na ten czas swoje krzesełko; odłożyć krzesełko na swoje miejsce wychodząc z kościoła.

I NIEDZIELA ADWENTU                                                       2 grudnia 2018 r.

 1. Dziś rozpoczynamy Okres Adwentu, który ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez który wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
 2. Po Mszy św. o 7.30 poświecenie opłatków na stół wigilijny. Będą dostępne przez cały Adwent w zakrystii. W tym roku ofiary za opłatki zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów zakupu i montażu ogrzewania.
 3. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. Roraty od poniedziałku do piątku o 18.00, a w soboty o 7.00.
 5. We wtorek, 4.12., spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII i VIII o 17.00, a z klasy III gimnazjum po Roratach.
 6. W środę, 5.12., o 17.30 Różaniec prowadzony przez Rodzinę Radia Maryja, a po Roratach nabożeństwo do MB Gajowskiej.
 7. W czwartek, 6.12., po Roratach wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie.
 8. W piątek, 7.12., z racji pierwszego piątku spowiedź od 17.00, a po Roratach wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu kancelaria nieczynna.
 9. Również w piątek, po Roratach kolejne spotkanie w sprawie organizacji Jasełek. Bardzo prosimy o zaangażowanie w ten projekt, gdyż szkoda by było przerwać tę piękną tradycję w naszej parafii z powodu braku chętnych, zwłaszcza, że w tym roku został przygotowany bardzo interesujący scenariusz.
 10. W sobotę, 8.12., Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O 7.00 – Msza św. i poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św., o 12.00 – Godzina Łaski, o 16.00 – Msza św. z Uroczystości Niepokalanego Poczęcia, o 18.00 – Msza św. z Drugiej Niedzieli Adwentu, o 19.00 – Wieczór Uwielbienia Pana.
 11. W przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej jest wywieszone kalendarium adwentowe. Prosimy zwrócić szczególną uwagę na terminy spowiedzi św. w naszym kościele i uwzględnić je w swoim kalendarzu.
 12. Na stoliku w przedsionku kościoła są ulotki reklamujące serię comiesięcznych spotkań modlitewno-katechetycznych pod wspólnym tytułem „Z Maryją przez Rok Liturgiczny”, które poprowadzi ks. Stanisław Mieszczak, sercanin, emerytowany profesor liturgiki UPJPII. Pierwsze spotkanie w środę, 12,12., o 18.00. Wspomniana ulotka jest również dostępna w wersji elektronicznej na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy o reklamę tych spotkań, także poza naszą parafią. Weźmy kilka ulotek dla znajomych, umieśćmy informację o tych spotkaniach w mediach społecznościowych, którymi się posługujemy.
 13. W ubiegły piątek w Krakowie odbył się IV Europejski Kongres w Obronie Chrześcijan pod hasłem „Europa: od dyskryminacji do prześladowań?” w czasie którego został zaprezentowany raport „Wolność religijna na świecie – 2018” przygotowany przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Informacje o tym raporcie na naszej stronie internetowej.
 14. W przedsionku kościoła młodzież ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadza świece w ramach jubileuszowej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Minimalna ofiara za małą świecę to 6 zł, za dużą 15 zł.