Bądźcie świadkami miłosierdzia! Uczniowie Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze

wpis w: Z życia Kościoła | 0

Już po raz szesnasty grupa uczniów z naszej szkoły ( pod opieką Katechetki Janiny Piszczek i Ks. Dominika Oliwy) wzięła udział w czwartek 13 października w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II. W tym roku pielgrzymka przebiegała pod hasłem: „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia!” Na Wałach Jasnogórskich zgromadziło się kilka tysięcy dzieci i młodzieży, od maluchów z przedszkola po dorosłych studentów. Mszę Świętą z udziałem pocztów sztandarowych sprawował Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Tym razem w Częstochowie powitał nas przenikliwy ziąb i deszcz. Ogrzać się pobiegliśmy do Ukochanej Matki – w Kaplicy Cudownego Obrazu. Okrążając ołtarz na kolanach, pozostawiliśmy u Niej nasze prośby i podziękowania. Zziębnięci, ale radośni obiecaliśmy sobie, że za rok znowu tu wrócimy!