Boże Ciało’18

wpis w: Z życia parafii | 0

Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to święto ruchome. Obchodzimy je co roku, dokładnie 60 dni po Wielkanocy, w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej. Boże Ciało może wypaść między 21 maja, a 24 czerwca. W tym roku Boże Ciało obchodziliśmy 31 maja.

Ta Uroczystość jest tak doniosła, że Kościół przedłuża jej przeżywanie na cały tydzień zwaną Oktawą, podczas której podobnie jak w samą Uroczystość Bożego Ciała, wychodzimy z kościoła na ulicę, aby adorować Chrystusa obecnego i żywego pod postacią Białego Chleba. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy Świetej wieczornej, a po niej w procesji ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa.

Niech fotorelacja, którą zamieszczamy poniżej pomoże nam nie tylko wspominać tę wyjątkową Uroczystość, ale będzie zachętą do uczestniczenia w Oktawie.

Zdjęcia z Mszy św. Bożego Ciała i procesji wykonała nasza parafianka Pani Anna Zborowska.