Busem do marzeń…

wpis w: ŚDM, Z życia Kościoła | 0

Młodzież z Kalwarii Zebrzydowskiej wpadła na szalony pomysł! Będą jeździć po całym świecie busami, spotykać się z młodzieżą z różnych krajów i przy okazji zapraszać na Światowe Dni Młodzieży i promować Polskę. Inicjatywę pobłogosławił w środę (04.03.2015) papież Franciszek.

Sama młodzież tak określa cel przedsięwzięcia: „Stawiamy przed sobą cel promocji Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu 2016 roku w Krakowie, jak również zapraszania do Polski wszystkich napotkanych na naszej drodze ludzi. Będziemy promować naszą dużą i małą ojczyznę – Polskę, Małopolskę i Kalwarię Zebrzydowską. Chcemy to robić poprzez specjalnie przygotowane wystawy, prezentacje i opowieści podczas eventów planowanych w czasie postojów na wszystkich trasach. Hasło ŚDM w Krakowie brzmi „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Kierując się tymi słowami w czasie naszej podróży będziemy pomagać  konkretnymi czynami. Zorganizowanie sprzętu medycznego dla lokalnego szpitala na trasie, pomalowanie salki do nauki dla dzieci, wsparcie potrzebującej szkoły – to tylko niektóre z nich. Po drodze pragniemy kontaktować się z najróżniejszymi ludźmi z wszystkich warstw społecznych, ludźmi różnych wyznań i religii, aby łamać stereotypy i budować mosty porozumienia. Wierzymy, że te działania przyczynią się do szerzenia pokoju na całym świecie”.

busem do marzeń

Zobacz więcej na www.busemdomarzen.pl