Domowy Kościół w naszej parafii już istnieje

wpis w: Domowy Kościół | 0

W sobotę, 3 czerwca 2017 r. po dwuletniej formacji w naszej wspólnocie parafialnej oficjalnie zawiązał się Domowy Kościół Ruchu Światło – Życie czyli popularnie nazywany Krąg Rodzin. Do tej wspólnoty należą rodziny złożone z czterech małżeństw: Jana i Moniki Mrowców, Jakuba i Edyty Strzebońskich, Michała i Anny Gil oraz Mirosława i Agnieszki Jagusiaków. Rodziny te przez dwa lata pod kierownictwem pary pilotującej Roberta i Małgorzaty Curzydło ze Skawiny uczestniczyli w pogłębionej formacji Domowego Kościoła. Poznawali i rozważali prawdy kerygmatu chrześcijańskiego oraz uczyli się realizować pięć filarów Domowego Kościoła na który składają się: modlitwa indywidualna, modlitwa z dziećmi, spotkania ze Słowem Bożym, dialog małżeński i reguła życia. Po zakończeniu tej części formacji i przyjęciu Jezusa za swego Pana i Króla, od września zawiązany Krąg rozpocznie samodzielną formację w ramach Ruchu Światło- Życie. Otoczmy te rodziny naszą modlitwą i prośmy dla nich o wytrwałość na tej szczególnej drodze życia rodzinnego i małżeńskiego.

Więcej informacji na temat formacji Domowego Kościoła znajdziesz klikając;

OFICJALNA STRONA DOMOWEGO KOŚCIOŁA RUCHU ŚWIATŁO- ŻYCIE

Spotkania naszego Kręgu odbywają się w domach rodzinnych, gdzie czytamy Pismo Św. i wspólnie dzielimy się życiem rodzinnym:

 Najważniejszym jednak spotkaniem jest spotkanie  z Żywym Bogiem w sakramencie Eucharystii: